Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

Oyuncuların Resident Evil Village'ı yeni PSVR 2 ile oynamalarını sağlayacak ücretsiz bir güncelleme geliyor. Bu sayede, ana serinin en son oyunu daha da popüler olmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, "Resident Evil Village VR desteği PS4 için gelir mi?" sorusu ortaya çıkıyor. Çünkü, orijinal PSVR sahipleri oyunu daha büyük bir korku duygusuyla oynayıp oynayamayacaklarını merak edecektir. Resident Evil Village, yükseltmeden sonra muhtemelen en çok beklenen PSVR 2 oyunları arasında yer alacaktır. Village'ın evreni kesinlikle elinizin altında bir acil durum arkadaşı bulundurmanızı gerektirecek. Çünkü birçok hayran oyunu normal ekranda çoktan bitirdi bile. Fakat, VR ile işler çok değişecek. Ancak haberler muhtemelen PlayStation 4 kullanıcıları için iyi değil.

Resident Evil Village VR PS4 için de mevcut olacak mı?

PS4 orijinal PSVR başlığı için Resident Evil Village VR uyumluluğu oldukça şüpheli. VR güncellemesiyle ilgili tüm referanslar yalnızca PS5 sürümünün Resident Evil Village VR özelliğine işaret ediyor. Ayrıca, PSVR 2'nin gerekli olduğunu belirtiyor.

Bu deneyimi PSVR üzerinde tekrarlamak zor olacaktır çünkü güncelleme muhtemelen ilk modele kıyasla PSVR 2'nin yeni özelliklerine dayanacaktır. Bu nedenle Village'ı sanal gerçeklikte oynamak istiyorsanız bir PS5 ve yeni başlığı satın almanız gerekecek. Resident Evil Village PS4'ün VR desteğinin gerçekleşmeyecek olması talihsiz bir durum. Ancak bu size yalnızca şu anda mevcut olan ve çoğu PS4 uyumlu olan en iyi PS5 korku oyunlarının keyfini çıkarmak için daha fazla bahane getiriyor. PSVR'ınızı etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, en iyi PSVR oyunlarını da oynayabilirsiniz. Resident Evil Village VR PS4 için gelmeyecek muhtemelen fakat bunun yerine bakabileceğiniz başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Resident Evil Village VR PS4 desteği yazımız bitmeden 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.