Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2023

Resident Evil 4'ün yeniden yapımı önümüzdeki ay piyasaya çıktığında, oyunu 2005 tarihli orijinalinden ayıracak bir dizi değişiklik içerecek. Oyunun hızlı zaman etkinliklerinde bir değişiklik yapmanın yanı sıra, Resident Evil 4 Remake, oyuncuların karşılaşacağı yeni bir kötü karakter de içerecek. Bu, devasa bir balyoz kullanan bir Ganado köylüsü. Bu kendi başına yeterince korkutucu olsa da, aynı zamanda dev bir inek kafası da takıyor. Sanat yönetmeni Hirofumi Nakaoka, Game Informer'a verdiği bir röportajda, kötü adamın insan karakteri ile "Los Iluminados'tan esinlenen dini korku motifi arasında bir orta nokta olarak yaratıldığını açıkladı.

Resident Evil 4 Remake yeni karakter bir düşman

Nakaoka'ya göre karakterin inek kafası, inek ve geyik kafalarının çeşitli ortamlarda süs olarak sıklıkla olduğu önceki Resident Evil oyunlarına bir gönderme. Nakaoka bunun bir maske olduğunu ve karakterin bir Minotaur olmadığını, dolayısıyla oyuncuların ineğin gözlerinin hareket ettiğini görmeyi beklememeleri gerektiğini belirtmekte gecikmedi. Aslında, maskeyi takan adam için biraz hantal gibi görünüyor! Nakaoka, adamın ölü inek kafasını kendisine mi yoksa başka biri tarafından mı takıldığını açık bırakıyor. Ne olursa olsun, oldukça ürkütücü ve oyunun kadrosuna ilgi çekici yeni bir ekleme gibi görünüyor.

24 Mart'ta piyasaya çıkacak olan Resident Evil 4'ün yeniden yapımı yılın en merakla beklenen oyunlarından biri. Oyunun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC'de yayınlanması planlanıyor. Resident Evil 4'ün orijinal versiyonu 2005 yılında Nintendo GameCube'te piyasaya çıktı. Ayrıca, son 18 yılda sayısız platforma geldi. Resident Evil 4 şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olarak kabul ediliyor, bu nedenle Capcom'un üzerinde bu yeniden yapımı doğru yapması için büyük bir baskı var. Umarım ekip, uzun süredir hayran olanlar ve seriye yeni başlayanlar için keyifli bir deneyim sunabilir. Resident Evil 4 Remake ile gelen yeni kötü karakter bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Resident Evil 4 Remake ile gelen yeni kötü karakter yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.