Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.03.2023

Oyuncular, Resident Evil 4 Remake demo sürümünde, orijinal oyunun başladığı yere gidiyor. Ancak bu kez işler biraz değişmiş görünüyor. Bu demoda yeni düşman davranışları, oynanış özellikleri ve köy için biraz revize edilmiş. Fakat Resident Evil 4 demo sürümünde tanıdık bu düzene ek olarak gizli bir silah var. TMP, Resident Evil 4 demo sürümünde yer alıyor. Ama oraya ulaşmak için bir odadaki sandığı açmaktan veya doğru kapıyı itmekten biraz daha fazla uğraşmak gerekiyor.

Resident Evil 4 demo içerisinde gizli silah ortaya çıktı

RE4 demosunda TMP'yi keşfeden ve nerede olduğunu yayan ilk kişilerden biri de Vizixi kullanıcı adını kullanan bir Steam kullanıcısı olarak tanımlandı. Elbette, oyuncular demoya başladıklarında bazı eşyalara sahip oluyorlar, ama ya olmasalardı? Bu kullanıcı köye girmeden önce her şeyi atmayı tercih etti. Bu da şok edici bir sonuca yol açtı.

Kullanıcı, demoda genellikle ızgaralarla engellenen iki kuyuyu açmanın envanterlerinizdeki her şeyi çıkarmanızı gerektirdiğini iddia ediyor. Bunlardan birine indikten sonra köyün altında bir tünele gireceksiniz. TMP, diğer birkaç şeyle birlikte tünelin içindeki bir sandıkta saklı. Bir şeyin gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünü düşünme konusunda yalnız değilsiniz. Oyuncular kuşkuluydu ve standartlar çok katı göründüğü için onay aradılar. RuleTime adlı Twitter kullanıcısı gibi diğerleri de bunu test etti ve kesinlikle işe yaradığını gördü.

Bununla birlikte, oyun size tüm eşyalarınızı tek bir TMP (muhtemelen geliştirilmiş olsa da) karşılığında takas etme imkanı sunacak gibi görünmüyor, bu nedenle bunun sadece bir demo işlevi olması ve nihai ürüne dahil edilmemesi muhtemel. TMP ve diğer silahları daha önceki oynanış önizlemeleri ve fragmanlarında gördüğümüz için, oyunda yer alacaklarından emin olabiliriz, ancak bunları nasıl elde edeceğinizi henüz bilmiyoruz. Bu demo yayınlanmadan önce oyun tarafından yapılan bir State of Play sunumu, oyunda orijinal oyunda olmayan başka bir SMG'nin de olacağını doğruladı. Resident Evil 4 demo sürümündeki gizli silah bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Resident Evil 4 demo sürümündeki gizli silah yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.