Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.02.2023

Bethesda ve oyunun yaratıcısı Arkane Studios, oyunun Mayıs ayında PC ve Xbox Series X|S'de piyasaya sürülmesinden önce Redfall'un tartışmalı bir özellik içereceğini duyurdu. Bildiğiniz gibi Redfall tek başınıza veya arkadaşlarınızla online olarak oynanabiliyor. Oyunu tek başınıza oynayabilmenize rağmen, bunu yapmak için sürekli bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Elektrikleriniz kesildiği, internetiniz yavaş olduğu ya da hiç internetiniz olmadığı için internet bağlantınız yok. Korkarım ki şansınız yok.

Redfall oynamak için sürekli online olma şartı onaylandı

Oyunun neden sürekli bir çevrimiçi bağlantıya ihtiyaç duyduğunu bilmiyoruz. Arkane Studios ve Bethesda sadece gerektiğini belirttiler; bir neden sunmadılar. Her ne kadar internet bağlantısı gerektiren ilk tek oyunculu oyun olmasa da, kim olmasını ister ki? Ancak, Bethesda son zamanlarda bunu uygulayan işletmelerden biri olmuştur. DOOM Eternal ile aynı başarıyı elde ettiğinin farkında olabilirsiniz.

Oyunun korunması da bunun bir başka dezavantajı. Arkane lansmandan sonra bu konuda bir değişiklik yapmazsa, sunucular nihai olarak kapatıldığında oyun çalışmayacaktır. Tek oyunculu bir oyun satın aldığınızda, genellikle gerekli donanıma sahip olmanız koşuluyla oyunu oynayabileceğinizi düşünürsünüz. Ancak, bu oyun büyük bir hit haline gelmezse, birkaç yıl içinde oynanamaz hale gelecektir. Büyük bir hit haline gelse bile, bu yalnızca kaçınılmaz olanı, yani kimsenin oyunu oynayamayacağı günü erteleyecektir.

Redfall, 1 Mayıs 2023'te PC, Xbox Series S ve Xbox Series X için tüm dünyada satışa sunulacak. Çıktığında normal olarak tek bir ürün olarak satın almak 700 TL'ye mal olacak veya Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate ile oynanabilecek. Oyunun resmi özeti, "Redfall, Massachusetts ada kasabası, güneşi engelleyen ve vatandaşların dış dünyayla bağlantısını kesen bir vampir lejyonu tarafından kuşatma altındadır. Açık dünyayı keşfedin ve vampirlerin ortaya çıkışının ardındaki gizemi çözerken kendinizi derin bir hikaye kampanyasına bırakın. Kasabanın kanını emmekle tehdit eden yaratıklara karşı hayatta kalan bir avuç insanla ittifak kurun." şeklinde. Redfall online olma şartı bir yana, başka yazılarımız da sizleri bekliyor.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Redfall online olma şartı yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.