Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.03.2023

Bethesda ve Microsoft ekipleri, Redfall ile kanlarını dökeceğimiz bir sürü vampir getiriyor bizlere. Fakat, oyun ölümsüzleri öldürmek ve ganimetlerini elde etmek dışında ne anlatıyor? Xbox ve Bethesda, oyunun ne hakkında olduğunu daha iyi açıklamak istedi. Dahası, oyunculara Mayıs ayında piyasaya çıktığında Xbox ve Windows PC için gelen oyunda neler yapacaklarını göstermek istedi. Tabii, bunları neden yapacaklarını anlatmak istedi. Tam da bu yüzden, Redfall için bir hikaye fragmanı çıktı. Yaklaşan Xbox oyununun konusunu daha iyi açıklayan yardımcı anlatımla birlikte teaser, oynanış ve sinematik parçacıkları da içeriyor.

Redfall hikaye fragmanı çıktı

Redfall'un önermesiyle ilgileniyorsanız ancak oyunun konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, söz konusu fragmanı yukarıda izleyebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, oyuncular Redfall adasında vampir yaratıklarla savaşacak. Genel kurgu bu, ancak Arkane ve Bethesda şimdilik ayrıntılar konusunda belirsiz davranıyor.

Redfall açıklaması, "Büyüleyici Redfall adasında göründüğünden çok daha fazlası var. Aevum HQ'daki bilim insanları dünyayı sarsan bir şey üzerinde çalışıyorlar. İnsanlar kayboluyor; her yerde cesetler ve kan var; güneş tutuluyor; ve kasabayı vampirler yönetiyor. Vampirler sadece korkunç bir şekilde yanlış giden bir deney miydi yoksa çok daha rahatsız edici bir şey mi? Vampir tanrıları kim? Kesin olarak bilinen tek şey, her şeyin iyiye gitmeden önce çok daha kötüye gideceğidir." şeklinde.

Redfall'un Xbox'a (ve PC'ye) özel olduğu ilk olarak 2021'de duyurulmuştu ki bu da oyunun yaratılmasından sorumlu olan Arkane'nin Bethesda'ya, onun da Xbox'a ait olduğu düşünüldüğünde mantıklı. Starfield ile birlikte, Microsoft'un Activision'ı potansiyel olarak satın almasıyla ilgili devam eden tartışmalar sırasında münhasırlık hakkında çok sayıda sorunun odağı olmuştur. Xbox platformuna özel olmasının yanı sıra Redfall 2 Mayıs'ta PC'de de yayınlanacak. Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa, ilk gün de mevcut olacak. Redfall hikaye fragmanı bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Redfall hikaye fragmanı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.