Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.03.2023

Bethesda'ya göre Redfall, birkaç ay içinde Xbox Series X, Xbox Series S ve PC'de piyasaya çıktığında sevilen bir özelliği destekleyecek. Dishonored serisinin yanı sıra Prey ve Deathloop ile bildiğimiz Arkane Studios, Redfall adında yeni bir oyun getiriyor. Birçok kişi ekibin evrim geçirerek yeni bir deneyim türü sunmasına şüpheyle yaklaşıyor. Ancak etkilemek için mümkün olan en iyi konumda olmanızı sağlamanın bir yolu, çeşitli popüler özellikleri dahil etmektir. Bethesda ve Arkane ekipleri de tam olarak bunu yaptı. Redfall çapraz platform desteği ile birlikte karşımıza çıkacak.

Redfall çapraz platform desteği ile geliyor

Bunu yapmak için Bethesda ve Arkane Studios, resmi web sitesi aracılığıyla, Redfall adındaki bu vampir oyununun tüm Xbox sistemleri ve PC üzerinde piyasaya sürüldüğünde toplam çapraz oynamaya izin vereceğini açıkladı. Ayrıca, bu özellik muhtemelen hem Steam hem de Epic Games Store'u içeriyor. Çapraz oyun uyumluluğu Bethesda ve Arkane Studios tarafından oyunun co-op yönü göz önüne alındığında akıllıca bir karar. Çünkü, belli ki bu oyun bir sonraki büyük, yenilikçi oyunları değil. Bu da hızlı bir şekilde oyuncu nüfusu sorunuyla karşılaşabileceği anlamına geliyor. Oyuncu tabanının farklı platformlara bölünmemesi akıllıca.

Redfall, 2 Mayıs 2023'te PC, Xbox Series S ve Xbox Series X için tüm dünyada satışa çıkacak. Redfall resmi açıklaması, "Redfall, Prey ve Dishonored'ın arkasındaki ödüllü ekip Arkane Austin'den açık dünya, tek oyunculu ve co-op bir FPS. Arkane'nin özenle hazırlanmış dünyalar ve sürükleyici simülasyonlar mirasını devam ettiren Redfall, stüdyonun imzası niteliğindeki oynanışını bu hikaye odaklı aksiyon nişancı oyununa taşıyor. Redfall, Massachusetts ada kasabası, güneşi engelleyen ve vatandaşların dış dünyayla bağlantısını kesen bir vampir lejyonu tarafından kuşatma altında. Açık dünyayı keşfedin ve vampirlerin ortaya çıkışının ardındaki gizemi çözerken kendinizi derin bir hikaye kampanyasına bırakın. Kasabanın kanını emmekle tehdit eden yaratıklara karşı hayatta kalan bir avuç insanla ittifak kurun." şeklinde. Redfall çapraz platform desteği bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Redfall çapraz platform desteği yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.