PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde yeni bir barajı geçti

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde yeni bir barajı geçti

Geçen sene aynı haberleri oyunun Steam sürümü için yapıyorduk. Sırada Xbox One sürümü var herhalde.

2017 senesinin sonlarına doğru Xbox One ailesindeki tüm konsollar için çıkışını gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu platformda yeni barajları yıkmaya devam ediyor. PUBG oyununun gelişticilerinden ve Microsoft ekibinden gelen açıklamalara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde yeni bir barajı geçti. Bu baraj ise 5 milyon oyuncu barajı. Yaklaşık 3 ay içerisinde 5 milyon oyuncuya ulaşan bu yapıt, bazı istatistikleri de yanında getirdi tabii.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

Microsoft tarafından yayımlanan Xbox One istatistiklerine göre oyunda, oyuncuları öldüren en popüler yol, mavi alan. Çünkü istatistiklere göre tam 41,146,932 oyuncu, mavi alan sayesinde öldü oyun içerisinde. Ayrıca oyunda toplam 4,579,258,738 bandaj kullanıldı. Bu bandaj kullanımını, oyunun oynama süresi ile hesaplarsak, oyuncular her 2 saniyede 1 kez bandaj kullanıyor demektir. Oynanış saati demişken de, Xbox One oyuncuları bu oyunu toplam 144,443,812 saat oynadı. Tabii bu noktada küçük bir detay var, Mart 2018 içerisindeki oynanış süreleri bu istatistikte bulunmuyor. Yani güncel verilen daha da yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

PUBG oyuncularını yeni bir hediye bekliyor.

Son olarak Microsoft bir de sürpriz yaptı. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun 5 milyon oyuncuyu geçmesini kutlayan Microsoft ve geliştirici ekip, oyunun bu sürümüne özel yeni bir kıyafet seti de çıkarttı. Bu setin görselini hemen yukarıdan sizler de görebiliyorsunuz. Bu kıyafet, 22 Mart 2018 tarihine kadar PUBG hesabını aktif eden her oyuncuya verilecek. Tabii tahmin edebileceğiniz gibi, bu aktifleştirmeyi Xbox One, Xbox One S veya Xbox One X üzerinden yapmanız gerekiyor.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.