PlayerUnknown’s Battlegrounds sonunda oyuncuların internetine göre eşleşme sistemine sahip oluyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds sonunda oyuncuların internetine göre eşleşme sistemine sahip oluyor

Herkes kendi ping oranına göre olan oyuncular ile eşleşecek.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken sizden daha düşük ve daha yüksek ping değerine sahip olan oyuncular ile oyunu oynamak eziyet olabiliyor. PUBG olarak da kısaltılan bu oyun, neredeyse 1 senedir piyasada. Yani bu da demek oluyor ki, oyuncular bu eziyeti neredeyse 1 senedir çekiyor. Fakat oyunun geliştirici ekibi, bu eziyete, bu hafta son vermeyi planlıyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre bu hafta PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa gelecek olan bir güncelleme ile oyunun eşleşme sistemi değişecek, insanlar, ping değerlerine göre eşleşecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

Peki, oyuncular bu değişiklikten nasıl etkilenecek? Hemen şöyle anlatalım, artık her oyuncu, her sunucuda oynayamayacak. Mesela, sizin ping değeriniz Amerika sunucusunda 100 ise, Avrupa sunucusunda da 50 ise, oyun sizi Amerika sunucusuna hemen sokmayacak. Herkes, her sunucuda belli ping aralıkları ile oynayacak. Geliştirici ekip net bir açıklama yapmadı ama sunucuların ping aralıkları muhtemelen 1-50 olacaktır. Tabii oyun sizi sunuculardan tamamen men etmeyecek.

PUBG geliştiricilerinin dediğine göre, eğer sizin ping değeriniz, gerekli ping değerini aşıyorsa, eşleşme sırasında daha düşük ping değerine sahip olan oyunculara öncelik verilecek. Amerika ile Avrupa arasında oyuncular deli gibi bir fark hissedemeyecektir muhtemelen ama size şöyle güzel bir şey söyleyebiliriz: Çin üzerinden bağlanan oyuncular artık daha zor bir şekilde sunuculara bağlanacak, hatta çoğu zaman bağlanamayacak. Bu da demek oluyor ki, oyun içinde daha az Çin hileciler ile karşılaşacaksınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.