Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.12.2022

Kablosuz bir PSVR2, PlayStation ekibinin istediği şey gibi duruyor. 2023'teki ana donanım sürümlerinden biri PSVR2 olacak ve sektör için önemli bir adım olacak gibi görünüyor. İlk PSVR başlığı piyasaya sürüldüğünde Sony'nin tam olarak kararlı olmadığı hissi vardı. Sony, başlığın boyutu, düşük çözünürlüğü, PS3 kumandalarının yeniden kullanımı ve düşük kaliteli izleme kamerası nedeniyle önemli maliyetlere katlanmadan suları test ediyor gibi görünüyordu. Ancak Sony'nin yüksek çözünürlüklü OLED ekranlar, göz takibi, VR için şaşırtıcı derecede kullanıcı dostu olan gösterişli yeni kumandalar ve çok daha fazlasıyla PSVR2'yi tamamen taahhüt etmesi için yeterince kârlıydı. Yüksek maliyetine rağmen gerçek bir anlaşma olmasını engelleyen tek şey o can sıkıcı kablolar.

PlayStation ekibi kablosuz bir PSVR2 istiyor

Sony, PSVR2 ile kablo sorununu basitleştirmiş gibi görünse de Meta Quest 2 gibi kulaklıklar bunun üstesinden gelmeyi başardı. Quest 2'ye bir kablo bağlanabilir, ancak bu tamamen isteğe bağlıdır. PSVR2 için ise gerekli. Yine de bu durumun her zaman geçerli olmaması mümkün. Sony Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, Famitsu'ya verdiği bir röportajda, şirketin kablosuz bir alternatif düşündüğünü söyledi. Ancak daha düşük performans endişesiyle bir alternatif üzerinde karar kılmadığını belirtti.

Nishino, "Kablosuz kullanımın size farklı bir deneyim sunacağının da farkındayız, bu nedenle her zaman tüm olasılıkları değerlendiriyor ve teknik araştırmalar yapıyoruz. Ancak, performans açısından kablo çözümünün kablosuz bir çözümle ne kadar değiştirilebileceği konusu hala gündemde." dedi.

Sony'nin PSVR2 için neden kablosuz bir varyantla başlamak istemediği mantıklı çünkü bunu yapmak, hatırı sayılır bir pil ömrüne sahip bir kulaklık yaratmayı ve performansı yönetmek için bir mekanizma bulmayı gerektirecekti (ister akış ister başka bir strateji yoluyla olsun). Kablolu bir seçenek, firmanın diğer kulaklıklarla rekabet edebilecek güçlü bir kulaklık sağlama yeteneğini göstermek istediği göz önüne alındığında mantıklı. Ancak kablosuz bir modelin ortaya çıkıp çıkmayacağını ya da nasıl çıkacağını zaman gösterecek.

Ayrıca, En iyi PS4 oyunları yazımızı seveceğinizi düşünüyoruz. Dahası, En iyi PS4 dövüş oyunları yazımız da faydalı olacaktır. Tabii, dilerseniz 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimize de göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.