Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.12.2022

Dövüş oyunları, PS4 üzerinde aslında bol bol mevcut. Fakat, en iyi 10 PS4 dövüş oyunu nedir? En iyi PS4 dövüş oyunları listemizde, tam olarak bu soruya yanıt getireceğiz. Seçenekler arasında bir sürü oyun var tabii. Ama, dediğimiz gibi, burada toplanma amacımız, en iyi 10 tanesini seçmek. Ayrıca, bu yaptığımız seçimlerin sebeplerini de anlatacağız. Bu sayede, hangi oyunu neden önerdiğimizi de görmüş olacaksınız. Sonuçta, sebepsiz önerinin bir mantığı olmaz. Şimdi, dilerseniz listemize geçelim. Zira, ardından da daha oyunlar bekliyor bizleri.

En iyi 10 PS4 dövüş oyunu

  1. Street Fighter V: Champion Edition
  2. Dragon Ball FighterZ
  3. Tekken 7
  4. Soulcalibur VI
  5. Guilty Gear Strive
  6. Mortal Kombat XL
  7. Mortal Kombat 11 Ultimate
  8. Injustice 2 Legendary Edition
  9. Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  10. BlazBlue: Cross Tag Battle

 

En iyi PS4 dövüş oyunları

Biraz evvel, sizlere listemizi verdik. Şimdi ise, sıra geldi bu listedeki oyunları anlatmaya. Zira, anlatacağımız bol bol oyun mevcut. Bu yüzden, bir an önce anlatmaya başlayalım.

1. Street Fighter V: Champion Edition

Capcom'un dövüş oyunu türünün gelişmesine yardımcı olan serisinin beşinci bölümü kasvetli bir başlangıç yapmış olabilir. Ancak Street Fighter V, kadrosunu genişletti. Dahası, yeni V-Skill ve V-Trigger sistemlerini tanıttı. Ayrıca, keyfini çıkarabileceğiniz bir ton yeni tek oyunculu içerik ekledi. Sonra da, tabii ki içine atlamak için en iyi dövüşçülerden biri haline geldi. Oyunu henüz oynamadıysanız ve tüm bu yaygaranın ne hakkında olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Champion Edition'ı satın almalısınız.

2. Dragon Ball FighterZ

En iyi PS4 dövüş oyunları listemizin 2. sırasında Dragon Ball serisinden oyun var. Arc System Works'ün Dragon Ball FighterZ oyunu, hiç şüphesiz en az kendisi kadar çarpıcı görünen 3v3 dövüş oyunudur. Böylesine geniş bir karakter listesiyle Dragon Ball evreninin her yönü burada temsil ediliyor. En sevdiğiniz süper güçlü dövüşçüleri karıştırabilir ve eşleştirebilir, hatta bir ton eğlence için Gokus'tan oluşan tüm bir takımı bir araya getirebilirsiniz. Burada sergilenen patlayıcı aksiyon sizi yıllarca büyüleyecek.

3. Tekken 7

Bandai Namco'nun ikonik 3D dövüşçüsü "Demir Yumruğun Kralı" olarak hüküm sürmeye devam ediyor. Rage Art ve Rage Drive saldırıları, bir maçın önemli son saniyelerinde ortaya çıkan ağır çekim sahneler ve çeşitli dövüş stilleri sunan bir dizi yeni karakter ve konuk ile Tekken 7, seriyi ilerletiyor. Tekken 7, yoğun heyecanlı ve kusursuz zamanlamalı 3D savaşlar havasındaysanız biraz zaman geçirmek için en iyi seçimlerden biri.

4. Soulcalibur VI

Soulcalibur VI rakibinizin işini seçtiğiniz silahla bitirmenize izin verirken, Tekken 7 bunu elleriniz ve ayaklarınızla yapmanıza izin veriyor. Serinin bu mükemmel oyunu, 1995 yılında ilk kez piyasaya sürülen aynı eğlenceli savaş sistemini içeren hoş bir geri dönüşü temsil ediyor. Oyuncular artık yeni Reversal Edge sistemi sayesinde karşılık vermek ve savaşın gidişatını kendi lehlerine çevirmek için yeni bir seçeneğe sahipler. Soulcalibur VI, benzersiz savaşçılar inşa etmekten çok hoşlanıyorsanız sizi meşgul edecektir.

5. Guilty Gear Strive

En iyi PS4 dövüş oyunları listemizde bir başka Arc System Works oyunu daha var. Arc System Works, FGC'ye şimdiye kadar girmiş en efsanevi anime dövüşçülerden bazılarını yaratmasıyla tanınır. En çok dikkat çeken oyun, metal ağırlıklı bir müziğe, canlı 2D grafiklere ve güçlü karakterlerden oluşan harika bir kadroya sahip olan Guilty Gear'dır. Serinin en yeni oyunu Guilty Gear Strive, hiçbir şeyin aşırı basit hissettirmemesi için kurallarını yeterince azaltarak selefinden farklı olarak bazı şeyleri başarıyor. Strive'daki duvar kırma ve Roma iptal mekanikleri, oyunculara rakiplerini sürekli olarak şekillendirmek için birçok fırsat sunuyor.

6. Mortal Kombat XL

Seri, her raundun sonundaki ikonik "FINISH HIM/HER!" seslenişiyle bilinir. Mortal Kombat XL, serinin önceki oyunlarıyla karşılaştırıldığında, zaten korkunç olan dövüşçüyü daha da karanlık bir yöne götürüyor ve daha hızlı bir klipte ilerliyor. MK meraklılarının bu oyunu hala takıntılı bir şekilde oynamasının nedenlerinden biri de çılgın hızlarda çift haneli kombinasyonları gerçekleştirebilme yeteneğidir. MK çatışmalarınızın hızlı bir tempoda ilerlemesini tercih ediyorsanız, MK XL'in bu son yinelemesi sizi tatmin edecektir.

7. Mortal Kombat 11 Ultimate

Şimdi, daha yavaş ve metodik hareket eden dövüşleri tercih ediyorsanız, Mortal Kombat 11 sahip olunması gereken video oyunları listenizde üst sıralarda yer almalıdır. En yeni Mortal Kombat oyunu, Mortal Kombat 2'nin Ultimate sürümünde büyük ölçüde yükseltilmiş bir versiyonu gibi hissettiriyor ve oynuyor. Burada bulunan çılgın miktarda tek oyunculu ve çok oyunculu içerik sayesinde, kesinlikle paranızın karşılığını alacaksınız. Ek olarak, RoboCop, Rambo ve Terminatör arasındaki birkaç dövüşe katılmak isteyeceksiniz.

8. Injustice 2 Legendary Edition

En iyi PS4 dövüş oyunları listemizde, Injustice de yer alıyor. Bu seri, Injustice'in piyasaya sürülmesiyle büyük bir patlama ile başlatıldı: Aramızdaki Tanrılar. Ardından tamamen DC dövüş oyunu Injustice 2 ile yeni zirvelere taşındı. Eğer hemen şansınızı denemek istiyorsanız tüm DLC'leri içeren Legendary Edition'ı almalısınız. Emrinizde olan birçok tanınmış DC karakterine ek olarak, Injustice 2 ayrıca Teenage Mutant Ninja Turtles, Hellboy, Raiden ve Sub-Zero'nun özel görünümlerini de içeriyor. En hafif tabirle, NetherRealm Studios'un bu dövüş oyunundaki dövüşler destansı olmanın ötesinde.

9. Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Marvel ve Capcom evrenleri arasındaki çapraz dövüş oyununu çevreleyen beklenti Ultimate Marvel vs. Capcom 3 ile devam ediyor. Kendiniz gördüğünüzde, bu dövüşte patlak veren 3v3 savaşlar görsel olarak çarpıcı ve histerik derecede komik. Phoenix Wright, Strider Hiryu, Super-Skrull ve Spider-Man gibi karakterlerle destansı savaşlara hazır olun.

10. BlazBlue: Cross Tag Battle

Arc System Works tarafından geliştirilen bir başka takım tabanlı dövüşçü, Capcom tarafından yaratılanlar kadar kargaşaya neden oluyor. Ve bu, çok sayıda mülkün evrenlerini bir anime tadı ile birleştiriyor. Anime dövüşçü BlazBlue: Cross Tag Battle inanılmaz derecede karmaşık ve alışması biraz zaman alıyor. Oyunun tüm mekaniklerini anlarsanız şimdiye kadarki en çok eğleneceksiniz. BlazBlue, Persona 4 Arena, Under Night In-Birth, RWBY ve sayısız diğer anime video oyunu serilerinden en sevdiğiniz karakterleri bu 2v2 savaşçıda oynayabilirsiniz.

En iyi PS4 dövüş oyunları dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi PS4 dövüş oyunları listesi ne işe yarar?

En iyi PS4 dövüş oyunu listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 10 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi PS4 dövüş oyunları listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi PS4 dövüş oyunu listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi PS4 dövüş oyunları listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi PS4 dövüş oyunu dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi PS4 dövüş oyunları listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi PS4 dövüş oyunu listemiz içerisinde, detaylı bir şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.