PES 2019 Süper Lig içeriyor ve kapağında Hakan Çalhanoğlu’na yer veriyor

PES 2019 Süper Lig içeriyor ve kapağında Hakan Çalhanoğlu’na yer veriyor

PES 2019, oyuncuya ulaşma konusunda büyük bir adım atıyor.

PES 2019, Şampiyonlar Ligi’nin resmi lisans haklarını FIFA’ya kaptırmış olabilir. Fakat buna rağmen oyunculara ulaşabilmek için PES 2019, önemli ve kritik bir adım atıyor. Oyunun içerisinde Süper Lig oyun seçeneği ile favori takımınızı şampiyonluğa taşıyabilirsiniz. Öte yandan tüm gelişmeler bununla da sınırlı değil. Süper Lig seçeneğinin içerilmesi şerefine Türk milli takımının orta saha oyuncusu Hakan Çalhanoğlu’da oyunun kapağını süsleyecek. Almanya doğumlu futbolcu, şu an kulüp olarak her ne kadar AC Milan’da oynasa da oyunda karşımıza milli forma ile çıkacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PES 2019, Süper Lig içeriyor ve kapağına Hakan Çalhanoğlu’na yer veriyor

PES 2019, oyunu PC platformunda deneyim etmek isteyen oyuncular için sistem gereksinimlerini açıklamıştı. Bir de bunun yanında FIFA 19’in sızdırılan 10 dakikalık Manchester United, Manchester City derbi maçının oynanış görüntüleri bir çok oyuncu tarafından FIFA 18’den hiç bir farkı olmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti. Futbol oyunun iki dev isminden haberler ve en son gelişmeler bu şekildeyken Konami’nin oyunu, büyük kartı sona saklamış gibi duruyor. 8 Ağustos 2018’de deneme sürümünün çıkış yapacağı PES 2019, Süper Lig’e ve Hakan Çalhanoğlu’na ev sahipliği yapacak.

Futbol oyunlarının satış istatistiklerine baktığımızda ise alınan kararın ve yapılan hamlenin ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz. PES, seri olarak Uzak ve Orta Doğu taraflarından ciddi satış rakamlarına ulaşırken durum FIFA için daha Batı Avrupa ve Amerika olarak görünüyor. Konami’nin üstlendiği bu dev oyun serisinin de elbette içinde ülkemizinde bulunduğu satış alanını hoşnut edecek geliştirmeler getirmesi pek kaçınılmazdı. Durum böyle olunca PES 2019 için Süper Lig modu getirmek farz oldu. Üstelik Konami bununla yetinmeyerek, bizi yurt dışı arenada da neredeyse mükemmel temsil eden Hakan Çalhanoğlu’nu oyunun kapağına taşıyacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir sezon içerisinde 18 takıma ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin en yüksek ligi olan Süper Lig’in oyun içerisinde bulunması ayırca serinin hayranları tarafından oldukça olumlu karşılandı. İlk başta Şampiyonlar Ligi’nin lisanslarını satın alamayan Konami, oyuncularının üzerine bir ön yargıya sahip olsa da, bu ön yargıyı en azından Türk oyuncular adına kırmış gibi duruyor. Bu seçeneklerin ve oyunun kapağında milli oyun Hakan Çalhanoğlu’nun yer etmesi satışlara ne kadar etki eder bunu zaman gösterecek. PES 2019, 28 Ağustos 2018 tarihinde; PC, PS4 ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirecek.


PES 2019  Satın al
PES 2019 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.