Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.01.2023

İçeriden gelen yeni bir iddiaya göre, Persona 6 duyurusu beklenenden daha erken gelme ihtimaline sahip. Atlus 2023'e, hayranlarına yıl boyunca bilinmeyen projelerle ilgili bir dizi duyuru yapacağını bildirerek başladı. Pek çok kişi Persona 6'nın bu gelecek açıklamalardan biri olacağını tahmin ediyor. Ayrıca, önümüzdeki yıl içinde gerçekleşmesi uzak bir ihtimal gibi duruyor.

Atlus Persona 6 duyurusu için daha erken tarihler mi düşünüyor?

ResetEra'da Jawmuncher adlı bir kaynaktan gelen son bilgilere göre, Atlus'un Persona 6 duyurusu "geç değil erken bir olay" olmasu muhtemel. Her ne kadar yaklaşan ana Persona oyununun neler içereceği hakkında çok fazla ayrıntıya sahip olmadıklarını vurgulasalar da, Atlus'un oyunu yakında açıklamak isteyeceği ihtimali söz konusu. Bu rapor, Atlus'un yakın zamanda bu yıl için hazırladığı sürprizlerle ilgili söyledikleri göz önüne alındığında, Persona 6'nın 2023 sona ermeden önce ortaya çıkabileceğini mümkün kılıyor.

Ancak Persona 6 bu yıl gelmese bile, Atlus'un ileriye dönük olarak son derece aktif. Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden'ın bu ayın sonlarında yeniden çıkması söz konusu. Ayrıca, Persona 3 Remake sürümünün de geliştirilmekte olduğuna dair yeni spekülasyonlar ortaya çıktı. Bu spekülasyonların hiçbirinin henüz doğrulanamadığının altını çizelim. Bu nedenle hepsinin büyük bir dikkatle ele alınması gerektiğini belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, Atlus'un Persona 5 ve Persona 5 Royal'in muazzam popülaritesinin ardından planladığı çok şey var gibi duruyor.

Atlus ekibi umarız ki Persona 6 duyurusu ile bizleri erken tarihlerde buluşturur. Persona 5 çıkalı artık gerçekten iyi bir süre geçti. Sıradaki oyunu da kesinlikle görmek isteriz. Persona serisi, her zaman efsane içerikler getirdi beraberinde. Özellikle de oynanış açısından bizi ekrana bağlamayı başaran bir seri. Serinin yolda olması muhtemel bu oyununu da sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.