Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2023

Söylentilere göre Persona 6 çıkış tarihi beklediğimizden erken olabilir. Zira, ortaya çıkan bilgiler, oyunun beklediğimizden daha erken çıkacağı ile ilgili. Atlus veya Sega henüz resmi olarak Persona 6 duyurmadı. Ancak bir süredir serinin yaklaşan ana akım taksitini ima ediyorlar. Bu ipuçları şimdiye kadar herhangi bir sonuç vermedi. Ancak oyunun ortaya çıkmaya hazır olduğu ve bir süredir hazır olduğu anlaşılıyor. Çünkü yeni bir rapor, geliştirme aşamasında ilerlediğini gösteriyor.

Persona 6 çıkış tarihi neden daha erken gelir?

Bilgi, Reset Era'daki Persona topluluğunda ünlü bir bilgi sızdıran kişi aracılığıyla elde edildi. "I Am Hero Too" takma adını kullanan bu sızdırıcı, oyunun geliştirilmesinin "oldukça iyi ilerlediğini" iddia ediyor. Oyunun ne kadar ilerlemiş olduğu konusunda belirsizler, ancak bu, yaygın gösterim için hazırlandığını gösteriyor. Buna göre, yaz aylarında bir açıklama gelmesi ihtimali söz konusu. Aslında, bir sürprizin gerçekleşmesinin zaten planlandığı iddia ediliyor. Bunun neden gerçekleşmediği net değil. Ancak oyun duyuruları sık sık değişiyor, özellikle de başka taraflarla işbirliği yapıyorsanız. PlayStation'ın ve serinin geçmişi de bu oyunun bir PlayStation etkinliğinde tanıtılmasını muhtemel kılıyor.

Ne yazık ki, elimizdeki tüm bilgiler bu kadar. Burada sunulan tüm materyaller resmi değildir. Bu nedenle tam olarak güvenmemekte de fayda olacaktır. Ne Atlus ne de Sega bunların hiçbiri hakkında yorum yapmadı. Çeşitli nedenlerden dolayı, bunun değişmesini beklemiyoruz, ancak değişirse, anlatıyı güncelleyeceğimizden emin olacağız. Persona 6 çıkış tarihi erken gelebilir fakat son gelişmeler bunlar değil.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.