Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2023

Üçüncü şahıs hayatta kalma korku oyunu Paleophage içerisinde, günümüzde yaşayan iki kişi, biyolojik bir felaket sonucu bir kez daha hayata dönen dinozorların tehdidiyle karşı karşıya. Şu anda yolda olan oyun 2023 yılında Steam'de yaz aylarında çıkacak. Konsol sürümleri henüz planda yok. Fakat, gelmesi muhtemel. Paleophage'ı geliştirmek için yalnızca bir kişi çalışıyor. Oyunun yaratıcısı, Madison, Wisconsin merkezli illüstratör ve geliştirici Logan Chitwood. Paleophage'ın yapımında Unity motoru kullanılıyor.

Paleophage 2023 yaz aylarında gelecek

Omuz üstü oynanış tarzına sahip iki karakter hikayede yer alacak. Bunlardan biri Erika. Erika, silahlardan çok yakın dövüşe ilgisi olan bir karakter. Diğer karakter ise sadece silah kullanan bir paralı asker gibi duruyor. Oyuncu Paleophage'da dinozorlarla savaşırken altıdan fazla silahı olacak. Oyunda ondan fazla dinozor ve diğer tarih öncesi türler yer alacak. Oyuncular rastgele bir karşılaşma sistemi sayesinde rakipleriyle karşılaşacak ve hikaye moduyla çeşitli şekillerde etkileşime girecek. Hikaye, bir tatil köyü, bir kongre merkezi ve ormanlar gibi çeşitli yerlerde geçecek. Dinozorların yeniden gelmesinin nedeni gibi duran Paleophage'ın geçmişini de öğreneceğiz. Ayrıca, başka oyun modlarının da kilidini açacağız.

Paleophage Steam mağaza sayfası da var. Dinozorlar ve hayatta kalma korkusu birlikte iyi gider. Neredeyse yirmi yıl sonra, ünlü hayatta kalma korku serisi Dino Crisis'in pek çok takipçisi hala yeni bir oyun bekliyor. Orijinal PlayStation'da Capcom ilk Dino Crisis'i 1999 yılında piyasaya sürmüştü. Oyunda Resident Evil serisinin hayatta kalma korku formülü var. Ancak zombiler yerine dinozorlar var. 2003 yılında serinin son oyunu olan Dino Crisis 3 sadece orijinal Xbox için satışa çıktı. Paleophage, Resident Evil ve Dino Crisis'ten ilham almıştır.

Paleophage dışında da gelişmeler var elbette. Mesela, Xbox oyun gelirleri yüzde 13 düştü. Bunun en büyük sebebi ise, büyük oyunların çıkmıyor olması. Sonuçta, büyük oyun yoksa, oyuncu da olmaz, değil mi? Dahası, Atomic Heart Denuvo sistemini kullanacak. Her ne kadar Steam sayfasında böyle bir şey olmasa da, ne yazık ki var. Oyunun önemli bir ismi, açıklama yaptı.

Sonra, Nintendo Switch için GoldenEye 007 çıkış tarihi belli oldu. Nostalji yaşamak isteyen oyuncuların dikkatini çekecek bir haber bu. Nerede kaldı o güzel N64 günleri? Bir de, The Day Before çıkış tarihi çıkmasına az kala 9 ay daha ileri tarihe ilerledi. Sebebi de çok saçma ama sağlık olsun.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.