Overwatch için gelecek yeni kahraman büyük ihtimalle Türk olmayacak

Overwatch için gelecek yeni kahraman büyük ihtimalle Türk olmayacak

Ne güzel de umutlanmıştık.

Şöyle boğaz kenarında bir Overwatch haritasında, Türk olan bir kahramanı yönetseydik diye hayaller kurduk birkaç gün boyunca. Haritanın gelmesi belki uzun sürebilirdi ama yeni gelebilecek Türk kahraman adıyla sanıyla yazılmıştı. Geçtiğimiz günlerde, konuyla ilgili haberimizde detaylarını verdiğimiz, oyuna eklenecek yeni kahramanın Emre Sarıoğlu isminde bir asker olması bekleniyordu ama ne yazık ki, yeni gelen verilen bu yönde değil. Oyuna eklenecek yeni kahramanın adeta bir akraba torpiliyle geldiğini görüyoruz. Büyük ihtimalle, mevcut bir kahramanın kızı, oyunun 27. kahramanı olacak.

Overwatch için gelecek yeni kahraman büyük ihtimalle Türk olmayacak

Bir önceki Overwatch hikaye yazısında, İstanbul’daki bir operasyona Reinhardt, Torbjörn ve Emre Sarıoğlu isimli kahramanların katıldığı yazılıydı. Dolayısıyla bu metinden yeni kahramanın Türk olacağı umutları doğmuştu. Oyunun bir sonraki hikaye metnindeyse Torbjörn tarafından kaleme alınan bir mektup göze çarpıyor. Bu mektupta Torbjörn, kızına verdiği Bridgitte isminin hikayesini anlatıyor. Bu mektupta kızın ismi birkaç kez geçiyor. Beklenen karakter tahminleri de Emre Sarıoğlu’ndan Torbjörn’ün kızı Bridgitte’a kayıyor.

Ayrıca hikaye yazısının yayımlanmasının ardından oyunun Twitter hesabından paylaşılan bir görsel, tahminleri aynı yöne çekiyor. Yayımlanan görselde, Slaga V3 isminde bir çekicin taslak çizimleri görülüyor. Oyunun sinamatik görselleriyle hazırlandığı anlaşılan resim vasıtasıyla, oyuna yeni eklenecek kahramanın Bridgitte olma ihtimali bir kat daha artıyor. Hatırlatmakta fayda var; Bridgitte, oyun için yayımlanan Honor and Glory isimli videoda da görülmüştü. Yine de henüz kesin bir açıklama yok ama yayımlanan veriler, Emre Sarıoğlu ihtimalini arka plana atıyor. Her ne olursa olsun, Overwatch için gelecek olan bir Türkiye haritası ve Türk kahramanı, beklemeyi sürdüreceğiz. Dileyen okurlarımız Honor and Glory ismindeki videoyu haberimizin en alt kısmından izleyebilirler.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın