Overwatch içerisine Türk kahraman ekleniyor

Overwatch içerisine Türk kahraman ekleniyor

Oyunun 27. kahramanı İstanbul, Türkiye'den bir Türk olacak gibi görünüyor.

Blizzard Entertainment, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden bir bildiri paylaştı. Bu bildiri, Overwatch oyuncularını yakından ilgilendiren bir şeydi çünkü oyunun evreni içerisinde geçen bir yenilikten bahsediliyordu. Bildiriye göre Kaptan Ana Amari öncülüğünde bir Overwatch grubu, direniş ile savaşmak için İstanbul, Türkiye’ye gönderildi. Bu grup içerisinde Reinhardt, Torbjörn ve Emre Sarıoğlu bulunuyordu. Bildirinin devamına göre bu grup, saldırı sırasında tuzağa düşürüldü ama herkes sağ çıkmayı başardı. Buna rağmen Reinhardt ve Torbjörn bir sakatlık geçirdi. Emre Sarıoğlu’nun durumu ise bilinmiyor.

Overwatch içerisine Türk kahraman ekleniyor

Overwatch evreninde geçen White Dome isimli bu operasyona iki bilindik kahramanın katılmış olması, diğer ismi geçen kişinin de bir kahraman olacağını gösteriyor olabilir. Bu kişi zaten isminden de anlayabileceğiniz gibi bir Türk. Kendisi orduda er olarak görev alıyor. Blizzard Entertainment, muhtemelen bu bildiriyi, oyuna eklenecek olan yeni bir kahramanın ilk işaretlerini oyunculara verebilmek için yayımladı. Şu anda bildiride Emre Sarıoğlu ismi olduğu için, kahramanın direkt bu isim olabileceğini düşünebiliyoruz. Ayrıca, operasyonun İstanbul, Türkiye’de geçtiğini göz önünde bulundurursak, Türkiye’den bir harita da uzun vadede oyuna eklenebilir gibi görünüyor.

Bizler Overwatch evreni ile çok yakın değiliz ne yazık ki. Fakat bu tip ipuçlarının sonuçları genelde birkaç ay sonrasından yayımlanıyor. Oyuna yeni gelen en son karakter, Kasım 2017 içerisinde gelmişti. Bu yüzden, 27. kahramanın da yaz aylarına doğru gelebileceğini tahmin ediyoruz. Zaten yaz aylarına doğru Blizzard Entertainment bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte, oyunun yeni, muhtemelen Türk olan karakteri de tanıtılabilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın