Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.03.2023

NVIDIA, GDC 2023 esnasında Cyberpunk 2077 ile RTX Path Tracing özelliğine sahip RT Overdrive Modunu sergileyecek gibi duruyor. GDC 2023'te NVIDIA, gelecekteki bu Işın İzleme Modu hakkında daha fazla ayrıntıya gireceği bir sunum yapacak. NVIDIA'nın belirttiğine göre RTX Path Tracing, tüm ışıklardan tamamen dinamik ayarlarda piksel mükemmelliğinde yumuşak gölgeler ve dolaylı ışık katkısı sağlayarak içerik oluşturucuların üzerindeki kısıtlamaları azaltmayı amaçlıyor.

NVIDIA GDC 2023 Cyberpunk 2077 üzerinden RTX Path Tracing göstereceğini duyurdu

Bu RT Overdrive Modunun çıkış tarihi henüz CD Projekt RED tarafından açıklanmadı. GDC 2023'ten bir süre sonra geleceğini tahmin ediyorum. Dolayısıyla, teorik olarak, RT Overdrive Yaması oyunun yaklaşmakta olan Liberty City Genişlemesi ile birlikte sunulabilir. Bu RT Overdrive Modu NVIDIA tarafından Eylül 2022'de tanıtıldı. Overdrive Modu'nun özellikleri şu şekilde:

  • NVIDIA RTX Direct Illumination (RTXDI) her neon tabelasına, sokak lambasına, araba farına, LED reklam panosuna ve TV'ye doğru ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeler sağlayarak nesneleri, duvarları, geçen arabaları ve yayaları doğru renkli aydınlatmayla yıkar.
  • Işın izlemeli dolaylı aydınlatma ve yansımalar, önceki çözümün tek sıçramasına kıyasla artık birden çok kez sıçrıyor. Sonuç olarak daha da doğru, gerçekçi ve sürükleyici global aydınlatma, yansımalar ve kendi kendine yansımalar elde ediliyor.
  • Işın izlemeli yansımalar artık tam çözünürlükte işlenerek kaliteleri daha da artırılıyor.
  • Geliştirilmiş, daha fiziksel tabanlı aydınlatma, diğer oklüzyon tekniklerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

 

NVIDIA ekibinin GDC 2023 esnasında Cyberpunk 2077 ile RTX Path Tracing gösterme duyurusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. NVIDIA ekibinin GDC 2023 esnasında Cyberpunk 2077 ile RTX Path Tracing gösterme duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.