NBA maçında muhteşem bir God of War reklamı yayımlandı

NBA maçında muhteşem bir God of War reklamı yayımlandı

Parkelere bu kez God of War şöleni yansıdı hem de üç boyutlu olarak.

Spor müsabakalarında, video oyunlara dair reklamların gösterilmesine günümüzde sıklıkla rastlayabiliyoruz. Özellikle spor oyunlarına dair reklamları, saha kenarlardaki reklam panolarında görebiliyoruz. Bu kez bir spor müsabakasında, spor oyunu olmayan bir oyun, bambaşka bir sunumla sergilendi. Merakla beklenen oyun God of War, bir NBA maçı sırasında tanıtıldı. Yalnızca reklam panolarıyla sınırlı değildi bu gösterim.

God of War NBA

Gösterilen bu reklam ile video oyun reklamcılığı açısından apayrı bir noktaya gelindiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunların çıkış videoları, tanıtımlar dahilinde, videolarla yapılırdı ama bu kez hem skor tahtası ile, hem de tüm sahada üç boyutlu olarak sunuldu. Öncesinde renkli skor tahtası ekranında başlayan tanıtım videosu, parkelerin üzerine yansıdığında, bambaşka bir havaya büründü. Sahanın, bir sinema ekranı gibi kullanılmasının yanında, derinlik katılarak hazırlanan video büyük beğeni topladı. Daha öncesinde NBA maçlarında kullanılan özel tekniği, heyecanla beklediğimiz God of War oyunu için görmek ise bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Yeni God of War oyunun hikayesindeki önemli bir etkenin, baba-oğul ilişkisi olduğunu biliyorduk. Maç sırasındaki sunum da yine baba Kratos ile oğlu Atreus arasında geçen bir diyalogla başlıyor. Oğlunun yeteneklerini denemek isteyen Kratos, oğluna şans verse de aksiyonu yine kendisi yaşıyor. Aşağıdaki videoyu izlediğinizde, yeni God of War oyununun omuz üstü kameraya geçmeyip, eski tipte kalsaydı, nasıl görüneceğine dair fikir de edinebiliriz. Videoyu seyrettiğinizde daha net anlayacaksınız söylemek istediğimizi.

Yakın zamanda Facebook Messenger üzerinden oynanabilen küçük bir God of War oyunu görmüştük. Bu küçük ve yazı tabanlı oyunla birlikte, çok yüksek çözünürlüklü görselleler çıkmıştı karşımıza. Şimdi ise bir NBA maçı esnasında, oyuncular sahada yokken, harika bir tanıtıma daha şahit olduk. Oyunun çıkacağı 20 Nisan 2018 tarihine kadar, reklam çalışmaları sürecek gibi görünüyor. Sevilen serinin yeni oyunu, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarına özel olarak çıkışını gerçekleştirirken, oldukça büyük bir beklentiyle geldiğini de reklamlar ve tanıtım çalışmalarından gözlemleyebiliyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın