Artık Facebook üzerinden mini bir God of War oyunu oynanabiliyor

Artık Facebook üzerinden mini bir God of War oyunu oynanabiliyor

Hikayeye Facebook üzerinden giriş yapmak istemez misiniz?

Uzun bir aradan sonra hayranlarının karşısına çıkacak olan yeni neslin ilk God of War oyununun çıkış tarihi yaklaştıkça, hayranlarının heyecanı giderek artıyor. Çıkış tarihinin net olarak açıklanmasının ardından yeni God of War oyunu için sabırsızlanan oyuncuların ateşini kısmen dindirecek bir haberimiz var. Sony ve Facebook farklı bir ortaklığa girdi ve yeni oyunun hikayesini başlattı. Oldukça ilginç bir uygulamayla yapılan bu ön tanıtımı, yazı tabanlı bir oyun olarak oynayabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

God of War hikayesi Facebook üzerinden başladı

Eski oyuncuların hatırlayacağı, ülkemizde fazla yaygın olmayan, yazı tabanlı oyun için, komutlar yazarak oynadığınız oyun diyebiliriz. Aslında bu eski yöntemi, Sony ve Facebook ortaklığı, günümüze anlayacağımız biçimde uyarladığını görüyoruz. Facebook Messenger aracılığıyla başlayacağımız oyun, bizden oynama şartı olarak sadece doğum tarihimizi istiyor. Karşımızda bir insan varmış gibi, Facebook Messenger ekranından yazışmaya başlıyoruz.

God of War: A Call of the Wilds isimli oyun, bize öncelikle 8 adet macerayı geçebilirsek, her bir bölüm için oyuna dair sanatsal çizimler sunacağı haberini veriyor. Kratos’un oğlu Atreus’u, komutlarınızla kontrol edebiliyoruz. Örnek olarak birkaç komut gösterilerek maceranın içine çekiliyoruz. Küçük kahramanımız Atreus’a yapması gerekenleri söyleyerek, tercihlerinde yön vermeli ve doğru yolda ilerlemesini sağlamalıyız oyunda.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan God of War, oyuncular kadar geliştiriciler tarafından da heyecan duyulan bir yapım olduğu anlaşılıyor. Facebook ve Sony tarafından yapılan son ortaklık bunun bir göstergesi. Oyun hakkında bilgi edinmek, oyunun hikayesine ve öncesine giriş yapmak isteyen okurlarımız buradan oyunu oynayabilirler. Tabii bir miktar da İngilizce bilgisi gerekiyor. Oyunun orijinal hali olan PlayStation 4 sürümünün, Türkçe altyazı desteğiyle piyasaya sunulacağını da hatırlatalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.