Monster Hunter World ne zaman çıkacak? (Çıktı)

Monster Hunter World ne zaman çıkacak? (Çıktı)

Monster Hunter World sayesinde bütün dünyada meraklı bir bekleyiş var.

Capcom tarafından geliştirilen ve yine Capcom tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan Monster Hunter World; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına aynı anda çıkmayacak. Öncelikle, eğer bu oyunu PlayStation 4 ve Xbox One platformları için satın alacaksanız, hemen güzel haberi verelim: Monster Hunter World, sizin elinize 26 Ocak 2018 tarihinde gelecek. Yani oyunun konsol sürümleri, o tarihte çıkacak. Fakat bu oyunu PC üzerinde oynuyorsanız, 2018 senesinin üçüncü çeyreğini beklemeniz gerekecek. Daha da detay vermek gerekirse, bu oyunun PC sürümü Ağustos 2018 içerisinde çıkacak.

Peki, oyunun konsol çıkış tarihi ile PC çıkış tarihi arasında neden böyle bir fark var? Hemen açıklayalım: Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre geliştirici ekip, öncelikle oyunun konsol sürümünü hazırlayıp, sonra temiz bir kafa ile PC üzerinde çalışmak istiyor. Çünkü Monster Hunter World, PC için çıkacak olan ilk büyük Monster Hunter oyunu olacak. Bu yüzden geliştirici ekip, bu ilk büyük oyunun PC üzerinde kusursuz olmasını istiyor.

Aksiyon, macera ve rol yapma türünde bir video oyunu olan Monster Hunter World, şu an PlayStation Store üzerinde 179 TL fiyat etiketi ile satılıyor ve oyuna ön sipariş verdiğiniz taktirde bazı bonuslara da sahip olabiliyorsunuz. Mesela oyunun ön sipariş bonusu olarak özel bir PlayStation 4 teması, Origin seti ve Fair Wind Charm sizin oluyor. Ayrıca oyunun bir de Deluxe Edition sürümü satılmakta. Bu sürümün fiyatı da 209 TL. Yani, günümüzdeki diğer AAA oyunlara göre oldukça uygun fiyatlar var karşımızda. Deluxe Edition içerisinde de Samuray seti, Ek Hareket 1: Zen, Ek Hareket 2: Ninja Yıldızı, Ek Hareket 3: Sumo Tokatı, Ek Çıkartma Seti 1: MH All-Stars Seti, Ek Çıkartma Seti 2: Sir Loin Seti, Ek Surat Boyası: Wyvern, Ek Saç Stili: Tepeden Topuz ve 14 Özel Avatar ögeleri bulunmakta.

Monster Hunter World ne zaman çıkacak?

Monster Hunter World oyununda The New World olarak bilinen, yeni keşfedilen bir kıt’ada tehlikeli av seferine çıkın ve diyarın en acımasız canavarlarını avlamak için keşfedilmemiş yaban bölgelerine adım atın. Keşfettiğiniz yeni düşmanları alt edebilmek için bir avcı olarak dikkatlice planlar yapıp, içgüdülerinizi kullanarak birbirinden farklı kapışmalara gireceksiniz. Avlanabilmek için çok sayıda tuzağı, yemi, silahı ve hatta etrafınızdaki ekosistemi kullanın.

Silahlığınızı geliştirecek ve güçlendirecek malzemeler karşılığında karkaslar üretilebilir, ortamı savaşta avantaja çevirebilir, siper ve gözetleme noktaları sağlayabilir veya canavarları bile birbirine düşürecek çukurlar yapabilirsiniz. İster zafer kazanma yolunda yalnız bir savaşçı olun ya da ister üç arkadaşa kadar destek veren çevrim içi yardımlaşmalı oyunda yer alın, bu dünya keşfetmenizi bekliyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın