Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Monster Hunter World, çok uzun bir süre boyunca desteklenmeyecek

Monster Hunter World, çok uzun bir süre boyunca desteklenmeyecek

Games as a Service modeli henüz Japonya'da pek sevilmiyor.

Günümüzdeki video oyunları piyasaya çıkıyor ve hem ücretli, hem de ücretsiz içerikler ile uzun süreler boyunca destekleniyor. Bu tip oyunlara verilecek en iyi örnek muhtemelen Overwatch ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege olacaktır. Bu tip oyunlara genelde Games as a Service deniyor. Bu şekilde oyun dağıtımcıları, tek bir video oyunundan daha fazla para kazanabiliyor. Peki, Monster Hunter World oyununda durumlar nasıl olacak? Capcom cephesinden gelen açıklamalara göre Monster Hunter World, çok uzun bir süre boyunca desteklenmeyecek. Çünkü Games as a Service modeli henüz Japonya’da pek kullanılmıyor.

Monster Hunter World yan karakterlerini içeren ekran görüntüleri yayımlandı

Metro ekibine röportaj veren oyunun yapımcısı Ryozo Tsujimoto, “Biz, bu oyunumuzu kesinlikle 5 veya 10 sene boyunca desteklemeyi planlamıyoruz. Biz, her zaman için oyunlarımızı bir süre boyunca oldukça güzel bir şekilde destekliyoruz. Monster Hunter World oyunumuz da güzel bir şekilde destelenecek. Oyunumuz için zaten hem ücretli, hem de ücretsiz içerikleri halihazırda duyurduk. Bu yüzden, ana oyunu bitirdikten sonra bile yapabilecek çok fazla şeyiniz olacak. Bu, normal bir oyun olacak. Oyun, çıkışından sonra desteklenecek ama Monster Hunter World hiçbir zaman servis olarak değerlendirilmeyecek.” dedi konu hakkında.

Tüm bunlar haricinde, Metro ekibinin ayrıca söylediğine göre, Ryozo Tsujimoto, Games as a Service modelinin ne olduğunu bilmiyormuş. Öyle ki, röportajı yapan kişi, bu modeli ayrıca anlatmak zorunda kalmış. Görülen o ki, bizlerin pek hoşuna gitmeyen bu model, henüz Japonya sınırları içerisine girmemiş. Biz de bundan gayet memnunuz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın