Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Monster Hunter World oyununun indirme boyutu biraz şaşırtıcı

Monster Hunter World oyununun indirme boyutu biraz şaşırtıcı

Günümüz oyunlarından çok daha düşük bir boyut istiyor Monster Hunter World.

Call of Duty: Black Ops III, tüm ek paketleri yüklendiği taktirde 100 GB bir alan işgal eden bir video oyunuydu. Grand Theft Auto V, Destiny 2 gibi güncel AAA oyunları da HDD veya SSD cihazlarımızda 40 GB ile 60 GB arasında yer kaplayabilen video oyunları idi. Haydi, bunlar AAA oyunları diyelim; bağımsız video oyunlarının da bir farkı yoktu ki. 30 GB, 40 GB, 50 GB olan bağımsız video oyunları da görmüştük. Durum böyle olunca; PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan Monster Hunter World oyununun da 30 GB veya 40 GB civarında bir yer tutacağını düşünüyorduk. Fakat bayağı bir yanılmışız.

Monster Hunter World için yeni bir beta ve ücretsiz ek paket duyuruldu

Geçtiğimiz saatlerde bir internet kullanıcısı, oyunun Japonya sürümünün paketi ile karşılaştı ve bu paketi hemen fotoğrafladı. Bu fotoğrafta da oyun için gerekli boş alan boyutu görünüyordu. Paketin üzerindeki bilgiye göre Monster Hunter World sadece 16 GB boş alan istiyor PlayStation 4 üzerinde. Bu rakam muhtemelen Xbox One üzerinde de değişmeyecektir. Fakat PC için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü Capcom yoğun bir şekilde Monster Hunter World oyununun PC portu için çalışacak. Zaten oyunun bu sürümü de Ağustos 2018 içerisinde piyasaya sürülecek. Bu kadar çalışma ardından boyutların benzer olacağını sanmıyoruz. PC platformu muhtemelen daha fazla boş alan isteyecektir.

Tabii ki 16 GB yazıyor olması, oyunun tam olarak 16 GB yer kaplayacağını da söylemiyor. Çünkü bu dosya boyutu, oyunun yüklenmeden önceki boyutunu temsil ediyor. Oyun yüklendikten sonra, sıkıştırılmış dosyalar açıldıktan sonra 16 GB boyutundan daha fazlasını rahatlıkla görebileceğimizi düşünüyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın