Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Capcom, Monster Hunter World oyununun PC sürümünün neden geç geleceğini açıkladı

Capcom, Monster Hunter World oyununun PC sürümünün neden geç geleceğini açıkladı

Konsollar için oyun geliştirmek, PC için oyun geliştirmekten daha kolay görünüyor.

Önümüzdeki haftalar içerisinde, Ocak 2018 bitmeden, şimdiki nesil konsollar için çıkışını gerçekleştirecek olan Monster Hunter World, Capcom cephesinden gelen raporlara göre Ağustos 2018 içerisinde çıkacaktı. Oyuncular, bu oyunun PC sürümünün neden geç geldiğini merak ederken,Capcom bu meraklı oyuncuların meraklarını gidermek adına gerekli açıklamayı yaptı.

Monster Hunter World

Capcom, “Monster Hunter World, Monster Hunter serisinin PC üzerinde çıkacak olan ilk oyunu olacak. Bu yüzden, bu oyunun PC sürümünü düzgün bir şekilde piyasaya sürmek istiyoruz. Oyunumuzun konsol sürümünü geliştirirken, PC platformu için de uğraşıp, konsol sürümünden kaynak alıp, dikkatimizi iki farklı noktaya vermek istemiyoruz. Hem oyunumuzun konsol kalitesi için, hem de PC kalitesi için dikkatimizi tek bir noktada toplamak istiyoruz. Bu yüzden, oyunumuzun ilk olarak konsol sürümünü bitireceğiz ve ardından PC sürümü üzerinde çalışacağız. Monster Hunter World, PC oyuncularına en kaliteli şekilde sunulacak.” dedi bu konu hakkında.

Capcom ekibinin açıklamaları, “Her şey bir yana, PC için oyunumuzu geliştirebilmek için ekstra zamana ihtiyacımız var. Konsollarda birinci parti eşleştirme programları kullanılıyor. PlayStation Network olsa da, Xbox Live olsa da, her şey tak-çalıştır modunda. Fakat PC üzerinde durum böyle değil. Eğer Monster Hunter World, PC üzerinde çevrim içi desteği verecekse, ki verecek, bunun için oyuncu eşleştirme sistemini bizim yapmamız gerekiyor. Bu yüzden, umuyoruz ki PC oyuncuları bizi anlayabilir ve oyunumuz için biraz daha bekleyebilir.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın