Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.02.2023

Oyun endüstrisinde, korsanla mücadele ve kırılmaya karşı koruma önemli bir çatışma kaynağı olmuştur. Oyunlarına yerleştirilen sıkı korsan karşıtı koruma nedeniyle, Capcom en çok eleştiriyi alma konusunda tecrübeli. Buna ek olarak, Monster Hunter Rise crack imkanı olmayacak bir şey gibiydi. Ancak, bir hacker olan EMPRESS, kendi subreddit'inde Monster Hunter Rise'ı başarıyla kırdığını iddia ettiği için artık durum böyle değil. Oyunu çözmek için bir yıldan fazla zamana ihtiyacı vardı. Deathloop, Forza Horizon 5 ve Assassin's Creed Valhalla gibi oyunlardaki uzmanlığı ona bir ün kazandırdı.

Monster Hunter Rise crack dosyası çıktı

Capcom oyunlarının çoğu gibi Monster Hunter Rise da Denuvo tarafından korsana karşı korundu. Bir kullanıcının açıklamasına göre, .exe'nin yasal ve "sağlam" olup olmadığını doğrulamak için sık sık "sunucuya" bağlanarak çalışır. Eğer .exe'nin bozulduğu tespit edilirse, sonunda .exe dosyasının kapanmasına neden olan tetikleyiciler harekete geçiriliyor.

Yaklaşık iki hafta önce, Empress Denuva'ya sızmanın daha zor hale geldiğini kabul etti. Ancak Monster Hunter Rise'da ustalaşırken karşılaşılan tek zorluk bu değildi. Denuva'ya ek olarak Capcom, özellikle DLC'leri için başka korsan karşıtı korumalar da eklemişti. Bunlar arasında "tersine mühendisliğe" karşı koruma sağlayan VMProtect ve kullanıcıların korumalı yazılımı "düzenlemesini, depolamasını ve dağıtmasını" kısıtlayan DRM (Dijital Haklar Yönetimi) yer alıyor. Korsanla mücadele önlemlerinin çoğu, oyun korsanlığını kısa bir süre için durdurmayı vaat ediyor. Sadece yayıncıların ve geliştiricilerin çalışmaları için ödüllendirilmelerini sağlamak için. Ve oyuncuların büyük çoğunluğu bunu kabul ediyor. Ancak Capcom'un bu önlemleri uzun süre devam ettirme konusunda bir ünü var.

Monster Hunter Rise Denuvo kullanmasına rağmen kırıldı

Bu ve Monster Hunt Rise için parayla satılan DLC'ler nedeniyle Capcom çok fazla eleştiriyle karşı karşıya kaldı. Oyunun DLC'ler dahil toplam fiyatı 450 dolara yükseldi. TL olarak kaç lira olduğunu hesaplamaya üşendik. Zira, 200'de fazla DLC var. Ayrıca bu, Empress'in de onları kınadığı bir konu. Capcom'a, "%99 değersiz DLC'ler için 450 dolar almaya nasıl cüret edersiniz? Oyundaki ana karakter üzerinde düzenleme yapmak için bile ücret almaya nasıl cüret edersiniz? DLC'lerinizi korumak için Denuvo'ya para ödemenin bir faydası olmadı, değil mi?... Üstüne kendi DRM'nizi yapmanızın da bir faydası olmadı, değil mi?... Bir dahaki sefere lütfen daha fazla paranızı boşa harcamayın ve kendinizi utandırmayın, bunun yerine asıl oyuna odaklanın." dedi.

Denuvo'ya da seslenerek, korsan karşıtı yazılımlarını "acınası" olarak nitelendirdi. Bir sonraki "kurcalamaya karşı" savunmalarında da aynı şeyi yapacaklarına söz verdi. Başta Warner Bros. olmak üzere diğer yayıncıları Denuvo'nun anti-tamper teknolojisini oyunlarına dahil etmemeleri konusunda uyardı çünkü Denuvo onun hedef listesindeydi. Hayranlarına gönderdiği bir mesajda Capcom'un oyunlarına para harcamak yerine kendi crackli oyunlarını beklemelerini tavsiye etti. Ayrıca, "Tamamen yeni bir aşamaya geçmeye karar verdim. Artık 6 ay ya da 1 yıl sonraki crack'lerle uğraşmayacağım. Şu andan itibaren. Projelerimin çoğunu bir kenara bırakıyorum ve insanların bana doğrudan piyasaya sürüldüğünde veya hemen sonrasında bağışta bulunduğu Büyük ve En çok beklenen oyunlar üzerinde çalışacağım." dedi. Monster Hunter Rise crack mevzusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Monster Hunter Rise crack yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.