Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2023

2021'de çıkış yapan Monster Hunter Rise, heyecan verici oynanışı ve kendine özgü mekanikleriyle tüm dünyayı büyüledi. Serinin altıncı ana oyunu, Monster Hunter hayranlarının şimdiye kadar deneyimlediği hiçbir şeye benzemiyor ve bu, oyunların birçok devam oyunu için geçerli. Oyunun ilk çıktığı zamanki olağanüstü başarısı ve çevre üzerinde yarattığı önemli etki ortada. Bu, yıl boyunca tekrarlanan yükseltmeler ve satılan kopyalarla açıkça görülüyor. Şimdi ise, Monster Hunter Rise 12 milyon satmayı başardı ve ekip bu konuda çok sevinçli.

Monster Hunter Rise 12 milyon satışı konusunda ekip mutlu

Monster Hunter Rise oyununun yeni bir rekor kırması ve her şey yolunda giderken dünya çapında 12 milyondan fazla kopya satması an meselesiydi. Ekip, planlanan seyahat rotasını sürdürdükleri ve Kamura'nın oynadığı bazı sanat eserlerini yayınlayarak dönüm noktasına ulaşmasına yardımcı oldukları için oyuncularını övdü. Ekip, bu inanılmaz dönüm noktasına ulaştıktan sonra mevcut oyunun durumunu daha da iyileştirmek için hemen çalışmaya devam etti. Ardından yeni, küçük bir PlayStation yamasını kamuoyuna duyurdular.

Yama, bir tür bellek tabanlı sorunu düzeltmeyi amaçlıyor. Karakter verilerinizi oyuna her yüklemeye çalıştığınızda, bu sorun ortaya çıkabilir. Ayrıca bu sorun için, çakışan verileri kaldırıp devam etmek gibi bir çözüm de sunuyorlar. Bu oldukça küçük hata için birkaç düzeltme gerekiyordu ve her şey normale döndü. Son kilometre taşını öğrendikten sonra hemen işe koyuldukları için ekibin inşa ettikleri oyunu sevdiği açık. Oyun için yapılan yorumlar mükemmel ve güncellemeler sık sık yapılıyor. Oyunun mevcut popülerlik seviyesi ve üzerinde yorulmadan çalışan özverili personel göz önüne alındığında, Monster Hunter Rise'ın çok yakında yeni bir rekor daha kırmasını bekleyebiliriz. Monster Hunter Rise ve 12 milyon satış başarısı dışında da yazılarımız var. Şimdi, diğer yazılarımızdan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Monster Hunter Rise ve 12 milyon satış başarısı yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.