Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.04.2023

Minecraft filmi için artık bir çıkış tarihi var. Rockstar Games'in Grand Theft Auto V oyunundan daha fazla kopya sattığı için Minecraft mecazi anlamda gelmiş geçmiş en büyük video oyunu. Şu anda, seriyi yeni türlere genişleten ve onu esasen bir imparatorluk haline getiren çok sayıda spin-off'a sahip, ancak muazzam, uzun süreli popülaritesine rağmen, Hollywood henüz beyaz perde için herhangi bir uyarlama üretmedi. Bu, denenmediği anlamına gelmiyor. Zira, Warner Bros. yaklaşık on yıldır bir Minecraft filmi geliştiriyor. Ancak, yazar ve yönetmenlerin sık sık ayrılması nedeniyle proje geliştirme belirsizliğine saplandı.

Minecraft filmi çıkış tarihi 4 Nisan 2025

Minecraft filminin artık gerçeğe dönüşme şansı yüksek duruyor. Warner Brothers'tan yapılan açıklamaya göre, Minecraft'ın vizyon tarihi 4 Nisan 2025'ten 4 Nisan 2025'e değiştirildi. Jason Momoa dışında film için başka bir oyuncu kadrosu resmi olarak açıklanmadı. Stüdyoya göre filmin yönetmenliğini Nacho Libre ve Napoleon Dynamite filmlerinin yapımcısı Jason Hess yapacak. Şu anda daha fazla anlatı detayı mevcut değil. Ancak filmin, oyunun bir canlı aksiyon çekim versiyonu olması söz konusu. Hess, Nacho Libre gibi filmlerde oldukça farklı bir görsel stile sahip olduğunu ve aynı zamanda müthiş bir komedi anlayışına sahip olduğunu gösterdiği için emin ellerdeyiz gibi duruyor.

Minecraft filmi çıkış tarihi için tam iki yıl kaldığı göz önüne alındığında, prodüksiyonun hızlanması muhtemel duruyor. VFX'e ne kadar ağırlık vereceğine bağlı olarak filmin çekimlerine bu yılın sonunda ya da gelecek yılın başında başlanması bekleniyor. Her halükarda, önemli bir değişiklik olmadığı varsayılırsa, Minecraft için oyuncu kadrosu duyurularının önümüzdeki aylarda yapılması muhtemeldir.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Minecraft filmi çıkış tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.