Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.03.2023

League of Legends MMO'sunun baş yapımcısı Riot Games'teki görevinden ayrıldı. Riot sonunda, 2020'nin sonlarına doğru geniş League of Legends dünyasında geçen bir MMO geliştirme sürecine başlayacağını açıkladı. O zamandan bu yana, oyunun baş yapımcısı olarak görev yapan ve daha önce World of Warcraft'ta çalışan Greg Street, projeyle ilgili bazı seyrek güncellemeler sağladı. Street artık bu tür güncellemeler vermeyeceğini, çünkü 2022'nin sonunda başlayan bir internet arasının ardından şirketten ayrılmayı seçtiğini açıkladı.

League of Legends baş yapımcısı neden işi bıraktı?

Street bugün sosyal medya üzerinden paylaştığı yeni bir mesajla Riot'tan ve dolayısıyla League of Legends MMO'sundan ayrıldığını duyurdu. Street, hayatında meydana gelen kişisel olaylar ışığında bu karara kendi başına vardığını ve bunun stüdyo veya MMO'nun geliştirilmesiyle hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı. Ayrıca, gelecekte de video oyunları yaratmayı planladığını belirtti. Ancak gideceği yeri söylemedi.

Street, "Riot Games'teki görevimden ayrılmaya karar verdim. Kişisel ve profesyonel düşüncelerin bir araya gelmesi beni bu yola itti. Geçen yıl bazı yıkıcı kişisel kayıplar yaşadık ve hayatta kalan aileme daha yakın olmak istiyorum. MMO emin ellerde ve bir sonraki aşama için dizginleri devretmek için doğru zaman." dedi.

Riot Games'in kurucularından Marc Merrill, daha sonra yaptığı bir açıklamada Street'in ayrılışının MMO için ne anlama geldiğini hayranlar için açıklığa kavuşturma fırsatından yararlandı. Merrill oyunun gelişiminin henüz çok erken aşamalarda olduğunu vurguladı. Street projenin erken gelişiminde önemli bir rol oynamış olsa da, Merrill Riot'un hayatta kalan çalışanlarının projeyi götürmek istedikleri yöne inandığını vurguladı.

Merill, "Öncelikle, henüz erken geliştirme aşamasındayız ama çok heyecan duyduğumuz bir yönümüz var. Seveceğiniz bir deneyim sunmak için çok çalışıyoruz. (Ancak oraya ulaşmak için hala çok uzun bir yol olacak - bize karşı sabırlı olduğunuz için teşekkürler). Bu oyuna ve üzerinde çalışan ekibe inanıyoruz. Gelişime bir yarış olarak bakarsak, Greg efsane bir ekiple harika bir ilk ayak koştu ve biliyorum ki bayrağı kim devralırsa ileride başarıya ulaşacaktır." dedi. League of Legends baş yapımcısı istifası bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. League of Legends baş yapımcısı istifası yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.