Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.01.2023

Square Enix'ten Tetsuya Nomura, iOS ve Android cihazlarda çıkacak olan serinin bir sonraki bölümü Kingdom Hearts Missing-Link hakkında bir gelişme paylaştı. Nomura, oyunun iOS prototip testinin tamamlandığını ve test edenlerin oyunun kullanıcı arayüzünün %50'sine ve özelliklerinin %70'ine erişim sağladığını belirtti. Özellikle, oyuncuların oyunun hiçbir materyaline erişimi yoktu. Bu da herhangi bir potansiyel spoiler'ın internete sızmasını önledi. Nomura, iOS prototip testinden sonra Android müşterilerinin oyunu oynamasına izin verecek bir test yapmayı planlıyor. Bu bilgi Nomura tarafından resmi @KHDR PR Twitter hesabından atılan ve aşağıda yer alan bir Tweet ile açıklandı.

Kingdom Hearts Missing-Link gelişme iyi yönde

Geçtiğimiz yıl serinin 20. yıldönümü kutlamaları sırasında Kingdom Hearts Missing-Link resmen ortaya çıktı. Ne yazık ki oyun veya büyük Kingdom Hearts hikayesine nasıl uyacağı hakkında pek bilgi yok. Square Enix'in şimdiye kadar paylaştığı ekran resimleri ve çizimlere göre, Missing-Link ilk oyundaki olaylardan çok uzun zaman önce geçecek. Hayranlar tüm bunların ne anlama geldiğini merak etse de, fotoğraflar açıkça steampunk bir görünüme sahip. Hayranlar Square Enix'in ne yaptığını görmek için sabırsız bir durumda.

PlayStation 2'de ilk Kingdom Hearts oyunu 2002 yılında piyasaya çıktı. Seri, geçtiğimiz 21 yıl boyunca çeşitli platformlarda oldukça fazla sayıda oyun gördü. Ana Kingdom Hearts hikayesi de, bu şekilde ilerledi. Bu da onu yeni oyuncular için karmaşık ve zorlu hale getirdi. Ancak aynı zamanda başka türlü mevcut olmayacak bir ağırlık ve hikaye sağladı. Kingdom Hearts 4 şu anda Kingdom Hearts Missing-Link'e ek olarak yapım aşamasında. Ancak bu yazımızı yazarken, oyun için herhangi bir çıkış tarihi yoktu. Önümüzdeki aylarda Square Enix her iki oyun hakkında daha fazla bilgi verecektir. Kingdom Hearts Missing-Link gelişme olayı bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz de var.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekebilir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.