Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.02.2023

Horizon Call of the Mountain okları nelerdir? Yayınız, PSVR2'nin en önemli oyununda kolunuzun bir uzantısı olarak işlev görüyor ve başınızın üzerinde beliren tehlikelerden kurtulmak için ona güvenmeniz gerekecek. Uygun oku seçmek size savaşta avantaj sağlayacak ve zayıf noktalara daha etkili bir şekilde saldırmanızı sağlayacakken, herhangi bir eski ok kullanmak etrafınızdaki düşmanlara ve makinelere zarar verecektir. Peki, Horizon Call of the Mountain boyunca büyük dağa doğru ilerlerken elinizin altında hangi araçlar var? Horizon Call of the Mountain ok çeşitleri ve oklar nasıl yapılır ile ilgili her şeyi paylaşacağız.

Horizon Call of the Mountain ok çeşitleri nelerdir?

Beş adet Horizon Call of the Mountain ok çeşitleri var:

  • Basic arrow
  • Fire arrow
  • Shock arrow
  • Precision arrow
  • Tear arrow

 

Kime atarsanız atın, bu okların her biri zarar verecektir, ancak bazıları belirli makinelere karşı diğerlerinden daha etkilidir. Basit okları süresiz olarak atabilseniz de, bir dövüş sırasında belirli bir zayıf noktayı hedef almak istiyorsanız, diğer dört oktan birine geçmeniz gerekir.

Basit oklar yalnızca basit hasar verir; ne eksik ne fazla. Bir ateş oku isabet ettiğinde, başlangıçta sınırlı bir etki alanı olur. Ancak zamanla makinenin alevler içinde kalması ve kısa bir süre için savaşamaz hale gelmesi ihtimali vardır. Elektrikle çalışan ve düşmanı sersemletme gücüne sahip olan şok okları düşmanı geçici olarak felç eder.

Hızlı ve ölümcül olan hassas oklar düşmanlara önemli miktarda hasar verir. Ateş, şok veya gözyaşı oklarıyla birlikte kullanıldıklarında işe yararlar. Ayrıca, açıktaki zayıf noktalara saldırmak için mükemmeldirler. Gözyaşı okları isabet ettiğinde, etrafındaki bölgeyi önemli ölçüde yaralayan sonik patlamalar çıkarır. Bu oklar boss savaşlarında, özellikle de büyük düşmanlara karşı oldukça faydalıdır.

Horizon Call of the Mountain içerisinde oklar nasıl yapılır?

Call of the Mountain'da ok yapmak oldukça kolaydır; tek ihtiyacınız olan doğru aletlerdir. Tek yapmanız gereken, yol boyunca gerekli tüm mermileri topladıktan sonra (ve hikayede ilerledikçe okun kilidini açtıktan sonra) yayınızı yana yatırmaktır. Burada beliren menüden savaş için bir ok seçebilirsiniz veya bunları üretebilirsiniz. Oluşturmak için istediğiniz ok türünü seçtikten sonra X'e basın.

Yiv, kabuk ve uç gibi farklı bileşenleri uygun konumlarına bırakmanız gereken üretim aşamasına geçeceksiniz. Bu bittikten sonra maksimum sayıda ok oluşturmuş olacaksınız. Horizon Call of the Mountain ok çeşitleri ve oklar nasıl yapılır sorularına yanıt getirdik. Fakat, şimdi sizlere başka önerilerimiz de var.

Başka ne önerirsiniz?

Ne yazık ki, sitemizde daha önce paylaştığımız başka bir rehber yok, bu oyun hakkında. Bu yüzden, sizleri direkt olarak oyunla ilgili daha önce paylaştığımız haberlere yönlendirelim. İlerleyen saatlerde ve günlerde, oyunla ilgili daha fazla rehber kesinlikle paylaşacağız. Şimdilik, bunlarla idare etmenizi rica ederiz. Önce, Horizon Call of the Mountain Gold oldu yazımızı sizlere tavsiye edelim. Ardından ise, Horizon Call of the Mountain hikayesi hakkında bilgi geldi haberimiz var. Son olarak da, Horizon Forbidden West Multiplayer Alpha oynanış görüntüleri çıktı haberimiz var. Bu, her ne kadar bu oyunla ilgili olmasa da, ilginizi çekecektir. Bu şekilde, şimdilik veda edelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.