Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.02.2023

PlayStation VR 2'nin çıkışına merakla beklenen Horizon Call of the Mountain oyunu eşlik edecek. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, iddialı geliştirmenin başarılı bir şekilde tamamlandığını doğruladı. Başka bir deyişle, oyunun planlanan çıkış tarihinde başarıyla çıkış yapması bekleniyor. Çünkü görünüşe göre Horizon Call of the Mountain Gold oldu. Oyunun stüdyosu Guerrilla Games'e ait bir Twitter hesabına göre, uzun zamandır beklenen oyun artık tamamlandı.

Tweet ile birlikte yayınlanan ve şu anda 25 bin görüntülenme alan 13 saniyelik kısa videoda oyuncu bir gonga kuvvetlice vururken görülüyor; yankılanan ses uzun süren geliştirme sürecinin doruk noktasını gösteriyor. Ardından Horizon Call of the Mountain amblemi beliriyor ve bunu muhteşem panoramik bir ormanlık alanın oyun içi görüntüleri izliyor. Horizon Call of the Mountain'ın Gold statüsüne ulaşması heyecanın artmasına yol açtı. Duyuru hayranlara sevinç getirdi ve yorumların çoğu yaklaşan çıkışa odaklandı. En çok beklenen PSVR 2 lansmanı, bir süredir sevkiyata hazır olan en büyük VR oyununun gelişiyle aynı zamana denk gelecek.

Guerilla Horizon Call of the Mountain Gold oldu diye duyurdu

Oyuncular, gecikmeler sezonunun yakın zamanda sona ermesinden bu yana yaklaşan oyun sürümlerinden şüpheleniyorlar. Hayranların rahat bir nefes alması için, bir oyunun geliştirilmesinin Gold statüsüne ulaşması gerek. Bu sayede, çıkışa yakın bir zamanda ertelenmemesini sağlamak çok önemlidir. Kullanıcılar başlangıçta Guerrilla Games'in oyunun Gold statüsüne ulaştığını henüz duyurmamış olmasından dolayı biraz endişeliydi, ancak ekip şimdi gecikme söylentilerini resmen ortadan kaldırdı. Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen bilgiler yaklaşmakta olan Horizon VR spin-off oyunu için olumlu bir işaret olarak hizmet etti.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, PSVR 2 ve Horizon Call of the Mountain aynı anda tanıtılmıştı. Her iki proje için de beklenen çıkış tarihleri 22 Şubat olarak belirlendi. Bu da bu oyunu PSVR 2 hayranları için ideal bir kombinasyon haline getiriyor. Oyuncular, yeni yüksek bütçeli VR girişiyle geleceğin VR başlığının avantajlarını ve AAA VR oyunlarının olanaklarını test etmek için ideal bir fırsata sahip. Guerrilla Games'in yeni kroniklerinin, yeni başlığı tam anlamıyla değerlendirmek için birçok PSVR 2 meraklısı için satın alınması gereken bir ürün olacaktır.

Horizon Call of the Mountain adlı VR spin-off'u, Firesprite ve Guerrilla Games imzalı. Ayrıca, Horizon evreninde yer alıyor. Oyunun baş kahramanı Ryas adında yeni bir karakter olacak. Ancak Aloy ve diğer önemli karakterler de hikayede olacak. Yüksek bütçeli geleneksel bir yeni nesil AAA oyununu çağrıştıran efsane gerçekçi grafikler ve cazip bitki örtüsü nedeniyle, şüphesiz en büyüleyici görünümlü VR girişlerinden biridir. Özellikle PlayStation VR 2 için tasarlanmıştır ve onsuz oynanamaz. Horizon Call of the Mountain Gold olması dışında bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Horizon Call of the Mountain Gold yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.