Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.03.2023

Hogwarts Legacy birkaç haftadır PC, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X'te mevcut. Ancak PS4 ve Xbox One için henüz Hogwarts Legacy çıkmadı. Bu sürümler için orijinal çıkış tarihi 4 Nisan 2023 olarak belirlenmişti. Tarih artık değişti. Geliştirici Avalanche Software ve yayıncı WB Games, oyunun resmi Twitter hesabı aracılığıyla bu sürümlerin ertelendiğini belirtti. Neyse ki gecikme yalnızca 5 Mayıs'a kadar sürecek. Nintendo Switch kullanıcıları için 25 Temmuz çıkış tarihine en azından şimdilik dokunmadılar.

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One çıkış tarihi 5 Mayıs 2023 oldu

Açıklamada, "Hogwarts Legacy'ye dünyanın dört bir yanındaki hayranlardan gelen tepkiler karşısında minnettarlık duyuyoruz. Ekip, tüm platformlarda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışıyor ve bunu yapmak için daha fazla zamana ihtiyacımız var. Hogwarts Legacy 5 Mayıs 2023'te PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacak." dediler.

Platformlar eskidikçe ve oyun teknik açıdan oldukça zorlayıcı hale geldikçe, oyunun PS4 ve Xbox One'da nasıl bir performans göstereceği henüz bilinmiyor. Oyunun şaşırtıcı ve kesintisiz açık ortamını bölmek için yükleme ekranlarında bir artış olacağını tahmin ediyoruz. Hogwarts Legacy şu anda PC, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X'te oynanabilir durumda. Oyun 5 Mayıs 2023 tarihinde PS4 ve Xbox One için çıkacak. Ayrıca, Nintendo Switch'te de 25 Temmuz 2023 tarihinde çıkacak. Yani, oyunu önceki nesil konsollarda oynamak istiyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekecek. Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One çıkış tarihi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One çıkış tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.