Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.02.2023

Hogwarts Legacy için kısa süre önce oyunun oynanış anlarının neredeyse ilk 1 saatinin tamamı çıktı. En son çıkan videolar, sayısız özelliği sergileyen çok sayıda büyüleyici ayrıntıyı da ortaya çıkardı. Uçan bir mini oyun, bir zindan ve canavar ve diğer birçok ilgi çekici yeni Hogwarts Legacy keşifleri, Reddit kullanıcısı u/fainas1337 tarafından yayınlanan mükemmel sızıntıların uzun listesine dahil edildi. Bununla birlikte, son sızıntılar spoiler ile dolu. Merakla beklenen hikaye anları üzerinde bir etkisi olması muhtemel.

Hogwarts Legacy için birden fazla oynanış videosu sızdı

Yeni keşfedilen Hogwarts Legacy oyununun ilk saatinin neredeyse tamamı katılımcıların günlüklerinin başlangıcını gösteriyor. Bu yazı yazıldığı sırada hala mevcut olan 57 dakikalık videoda çok sayıda spoiler dolu ara sahne ve karakter değişimi var. Sızan görüntüler bir PlayStation 5'ten geliyor. Kullanıcılara Büyücülük Dünyasını nasıl keşfedeceklerini öğreten ve oyunun mekaniklerini ve düğme düzenlerini anlamalarına yardımcı olan bir eğitim de oyunun ilk saatinde yer alıyor. Örneğin, bulmacalarla etkileşime girmenizi ve nesneleri havaya kaldırmanızı sağlayan büyüler edinebilirsiniz.

Sızıntıda uçan Quidditch mini oyununun 2 dakikalık kısa bir videosu da yer alıyor, ancak daha önce doğrulandığı gibi Altın Snitch yok. Kayıtta oyuncu bir süpürgeye binmiş olarak gösteriliyor ve bir mini oyunda birkaç gökyüzü halkasından en kısa sürede uçmak için yarışıyor. Oyuncu gerekli 22 halkadan geçerken, zamana dayalı etkinlik onları bir kasabadan da geçiriyor. 8 dakikalık bir başka video, menü envanterinde olacak tüm büyülere kapsamlı bir bakış gösteriyor. Film ayrıca dünya haritasını keşfediyor ve oyunun en heyecan verici yerlerinden bazılarını gösteriyor. Ayrıca yetenek bölümüne yakından bakıyor. Dahası, Karanlık Sanatlar yetenek puanlarının ilerlemek için kullanılabileceği bir dizi alanı ortaya çıkarıyor.

Hogwarts Legacy oynanış görüntülerinde bol bol spoiler var

20 ve 8 dakikalık iki video daha bir zindana ve bir boss savaşına odaklanıyor. Oyuncu boss'u ele geçirerek savaşı daha iyi görmemizi sağlıyor. Oyuncu öldüğünde "yolculuğunuz sona erdi" ifadesi çalıyor. Savaşı kazanmanın ödülünü almak için, oyuncudan Wiggenweld iksirini kullanmadan yapmasını isteyen bir hedef vardır. Reddit kullanıcısı, diğer bağlantıların kaldırılması ihtimaline karşı, tüm sızıntıları tek bir merkezde içeren bir yedek bağlantı da sağlamıştır. Ayrıca, kullanıcı sızıntıları sürekli olarak güncellemektedir. Geçtiğimiz iki gün içinde, Hogwarts Legacy oynanış ve olay örgüsü sızıntıları internette çoğalarak çok sayıda bilgiyi açığa çıkardı. Sızıntının kaynağı tam olarak bilinmemekle birlikte, şimdiye kadar Reddit de dahil olmak üzere bir dizi forumda paylaşıldı.

Daha önce yayınlanan bilgilerin büyük bir kısmı muhtemelen Hogwarts Legacy'nin dün ortaya çıkmaya başlayan güncel yayınlarına dahil oldu. Birden fazla Twitch yayıncısının girişe erişim sağlaması sonucunda saatler süren yeni görüntüler ortaya çıktı. Bazı yayıncılar herhangi bir işlem yapılmadan önce oyunu iki saatten fazla oynayabildiler. Yaklaşan AAA Wizarding World deneyimi oyun endüstrisinde çok konuştuğumuz bir oyun oldu. Ayrıca, erken erişimine sadece birkaç gün kaldı. Hogwarts Legacy'nin dünya çapında 10 Şubat'ta çıkacak. Ancak deluxe ve koleksiyoncu sürümü sahipleri oyunun tamamının tadını çıkarmak için üç gün önce oyunu alacaklar. Hogwarts Legacy için sızan oynanış videoları dışında da yazılarımız var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Hogwarts Legacy için sızan oynanış videoları yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.