Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.02.2023

Hogwarts Legacy tamamen yayınlanıp oynanabilir hale gelmesine bir haftadan biraz fazla bir süre kaldı ve bu hafta oyunun resmi çıkış fragmanı yayınlandı. Oyunda büyüler, Harry Potter evreninden karakterler, sınıf etkinliklerine katılan öğrenciler ve tabii ki tehlike var. Oyun resmi olarak 10 Şubat'ta piyasaya çıkacak. Ancak bazı özel sürümler oyuncuların oyunu birkaç gün önce oynamasına izin veriyor.

Hogwarts Legacy çıkış fragmanı ortaya çıktı

Çoğu lansman fragmanında olduğu gibi, çok fazla yeni içerik içermeyen, bunun yerine piyasaya çıkmadan önce oyun hakkında şimdiye kadar gördüğümüz her şeyin harika bir örneğini sunan Hogwarts Legacy çıkış fragmanı yukarıda izleyebilirsiniz. Kişilerin oynadıkları karakterler kendi yaratımları olsa da, fragman boyunca oyunda yer alacağı onaylanan akademisyenler gibi ünlü NPC'leri görüyoruz.

Birçok insanın bu tür bir RPG için ne kadar uzun süredir beklediği bariz. Yani, uzun süredir Harry Potter hayranları bu oyunu bekliyordu. Ancak pazarlama kampanyası boyunca internete girdiyseniz, Hogwarts Legacy'yi çevreleyen tartışmaları görmüşsünüzdür. Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling'in geçmişte trans karşıtı söylemler kullanması nedeniyle oyunu boykot etmek için kampanyalar başlatıldı. Warner Bros Games, konuyla ilgili daha önce verdiği bir yanıtta Rowling'in "oyunun yapımında kişisel olarak yer almadığını" belirtti.

ComicBook.com kısa süre önce düzenlenen bir ön izleme etkinliği sırasında Hogwarts Legacy ile doğrudan etkileşim kurma fırsatı buldu. Hogwarts Legacy'nin "yılın en büyük oyunu olma ihtimalinin güçlü" olduğunu belirten önizlememizle, etkinlikten oyunun sunduğu oynanış hakkında mutlu hissederek ayrıldık. Oyun satışa çıkmadan önce en çok satanlar listelerinde zirveye yerleşti ve bu da potansiyel olarak ne kadar popüler olabileceğini gösterdi. Hogwarts Legacy çıkış fragmanı yazımızı bitirmeden önce, sizlere tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Hogwarts Legacy çıkış fragmanı yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.