Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.02.2023

Burada vereceğimiz Hitman Freelancer için 8 ipucu ile bu yeni roguelike deneyiminde ustalaşabilirsiniz. Çünkü bu sefer sözleşmeler için farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız olacak. Tek oyunculu senaryo modunun aksine, burada kaydetme veya tekrar etme özelliği yok. Bu yüzden, saldırmak için ideal anı belirlemek üzere hedeflerinizi dikkatle izlemeniz gerekecek. Ayrıca öngörülemeyen olaylara hızlı tepki vermeniz lazım. Dahası, görevi ilk seferde tamamlamak için gerektiğinde doğaçlama yapmanız gerekecek.

Hitman Freelancer için 8 ipucu neden önemli?

Bu iki kat daha önemlidir. Çünkü hedefiniz kaçmayı başarırsa diğerlerini uyarır. Bu sebeple de, sonraki görevlerde güvenliği aşmak daha zor olur. Aksine, çatışmada yaralanmak, taşıdığınız silah ve eşyaların yanı sıra Merces oyun içi para biriminin önemli bir kısmını kaybetmenize neden olacaktır. Bu Hitman Freelancer tavsiyelerine uymak yeni kariyerinize başarılı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü unutmayın, başarısızlık bir seçenek değildir. Şimdi, önce bu tavsiyelerimizi sizler için listeleyelim. Ardından ise, tavsiyelerimizi açıklayalım.

Hitman Freelancer için 8 ipucu

 1. Challenge ve Mastery tamamlayarak Safehouse'u özelleştirin.
 2. Mastery seviyenizi artırarak Safehouse'un yeni alanlarının kilidini açın.
 3. Oyun tarzınıza göre hedef belirleyin.
 4. Konum bilgileri ve ödeme hedefleri için brifinginizi kontrol edin.
 5. Cephaneliğinizi geliştirmek için yeni silahların kilidini açın.
 6. Bonus Merces için kuryeleri etkisiz hale getirin ve kasaları kırın.
 7. Eğitiminizi unutmayın.
 8. Düşünmek için zamana ihtiyacınız varsa duraklayabilirsiniz.

 

Hitman Freelancer için 8 ipucu açıklamaları nedir?

Şimdi, tavsiyelerimizden bahsedelim.

Challenge ve Mastery tamamlayarak Safehouse'u özelleştirin

Hitman Freelancer Safehouse'unuza ilk girdiğinizde oldukça çıplak ve biraz iç karartıcıdır. Ancak neyse ki onu süslemenin birkaç yolu vardır. İlk olarak, Freelancer Challenge görevlerini tamamlayarak neredeyse 100 farklı eşyanın kilidini açabilirsiniz. Ancak hedefler çok yüksek olduğu için bunlara erişebilmeniz biraz zaman alacaktır. Diğeri ise görevler sırasında deneyim puanı (XP) kazanarak operasyon üssünüzü süslemek için bir ton aksesuarla ödüllendirilmenizdir.

Mastery seviyenizi artırarak Safehouse'un yeni alanlarının kilidini açın

Sizin için vereceğimiz Hitman Freelancer için 8 ipucu tavsiyesinden biri de, Mastery seviyenizle ilgili. Safehouse'un birçok bölgesi de başlangıçta size kapalıdır; ancak görevleri tamamladıkça ve Mastery seviyenizi yükseltmek için deneyim puanları kazandıkça, bu bölgeler aşamalı olarak erişilebilir hale gelecektir. Aşağıda kilidini açabileceğiniz tüm bölgelerin bir listesi var:

 • Wardrobe: Mastery Level 2
 • Bathroom: Mastery Level 4
 • Upstairs: Mastery Level 6
 • Garage: Mastery Level 8
 • Outside: Mastery Level 12
 • Shooting Range: Master Level 13
 • Vault: Mastery Level 16
 • Practice Space: Mastery Level 18
 • Office: Mastery Level 20
 • Gym: Mastery Level 22
 • Bedroom: Mastery Level 31
 • Shed: Mastery Level 32

 

Oyun tarzınıza göre hedef belirleyin

Yeni bir sözleşmeye başlamanın ilk adımı, hangi suç örgütünü hedefleyeceğinize karar vermektir. Bunlardan toplam sekiz tane vardır. Her bir örgüt, belirli bir oyun tarzına göre uyarlanmış belirli bir ödeme hedefi türüyle ilişkilidir. Kişisel tarzınızın aşağıdaki kategorilere nasıl uyduğunu düşünün, ardından ihtiyaçlarınıza en uygun örgütü seçin. Ayrıca, ilk başladığınızda mümkün olduğunca çok ödeme hedefini yerine getirmek, gelecekteki satın almaları desteklemek için Merces rezervinizi oluşturmak için çok önemlidir.

 • Arms Trafficking: Silah ve patlayıcı ölümler
 • Eco Crime: Tuzak ve kazara ölümler
 • Big Pharma: Zehirli ölümler
 • Organ Trafficking: Yakın dövüş ölümleri ve uyuşturma
 • Assassination: Sessiz ölümler
 • Sick Games: Kontrata başladığınızda göreceğiniz değişken görevler
 • Psy Ops: Kör etme ve ortaya çıkmaktan kaçınma görevleri
 • Espionage: Gizli kalma ve sessiz olma görevleri

 

Konum bilgileri ve ödeme hedefleri için brifinginizi kontrol edin

Şimdi, Hitman Freelancer için vereceğimiz 8 ipucu tavsiyesinden biri de, iyice kontrol etmek. Bir sonraki göreviniz için nereye gideceğinize karar vermeden önce erişilebilir tüm bölgelerin brifinglerini inceleyerek kaç hedefi yok etmeniz gerektiğini, ek Merces için hangi Courier ve kasaların bulunduğunu ve size yeni ekipman satacak tedarikçiler olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, ekipmanınızı daha iyi hazırlamak ve başarı şansınızı artırmak için mevcut hedeflere göz atabilirsiniz. Örgüt liderinin ziyaret ettiğiniz son bölgede sizi bekliyor olacağını unutmayın. Bu nedenle önceden plan yapın ve o bölgeyi seçin.

Cephaneliğinizi geliştirmek için yeni silahların kilidini açın

Ek Hitman Freelancer silahları edinmenin çeşitli yolları vardır, böylece cephaneliğinizi genişletebilir ve Safehouse'unuzun büyük bir bölümünü çevreleyen çıplak duvarları kaplamaya başlayabilirsiniz. Zulalardan alınabilir, görevler sırasında etrafta bulunabilir veya varsa Tedarikçilerden satın alınabilir; yine de bir nadirliğe bağlı olmaları gerekir ve onları geri getirmek için görevi başarıyla tamamlamanız gerekir. Ayrıca her görevin sonunda, daha sonra kullanmak üzere envanterinize eklemek için bir öğe seçebileceğiniz bir Supply Crate verilecektir.

Bonus Merces için kuryeleri etkisiz hale getirin ve kasaları kırın

Hitman Freelancer için 8 ipucu tavsiyemizden bir tanesi de, kasalar ve kuryeler. Silah ve diğer oyun malzemelerini satın almak için Merces bakiyenizi artırmak çok önemlidir ve konum istihbaratınıza bağlı olarak bunu yapmanın birkaç basit yolu vardır. Herhangi bir Courier varsa, parasal bonuslar için onları öldürebilirsiniz. Ancak bu süreçte görevinizin hedeflerini baltalamamaya dikkat etmelisiniz. Harita işaretini uygun konuma kadar takip edin, ardından kodu almak için kameranızı kullanarak çevredeki kanıtları tarayın. Hitman Freelancer kasaları da eğer onları kırarsanız size ekstra Merces sağlayabilir.

Eğitiminizi unutmayın

Hitman Freelancer işlerinizi tamamlarken, hedeflerinizin izlemesi gereken yola bağlı olarak aynı "kaza" potansiyeli ile ana hikayedeki yerleri ziyaret edeceksiniz. Hitman 3 keypad kodlarını kullanmaya devam edebileceğiniz için güvenli tesislere girerken bunları yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Gerekirse anlayışınızı geliştirmek için erişilebilir olan Hitman 3 görev hikayeleri ve suikastlar hakkında hafızanızı tazelemek için her zaman kampanyaya geri dönebilir ve sözleşmeleri gözden geçirebilirsiniz.

Düşünmek için zamana ihtiyacınız varsa duraklayabilirsiniz

Son Hitman Freelancer için 8 ipucu tavsiyemiz de, bir hatırlatma aslında. Hitman Freelancer modundaki her bir roguelike kontratı, kayıt veya tekrar imkanı olmayan tek seferlik bir kontrat olmasına ve oynamak için internet sunucularına bağlı olmanız gerekmesine rağmen, görevler tamamen "canlı" değildir. Yani oyunu duraklatabilirsiniz. Bu size bir sonraki hamlenizi düşünme, haritayı ve hedeflerinizi gözden geçirme ve görevinize devam etmeye hazır olduğunuzda devam etme şansı verir.

Hitman Freelancer için 8 ipucu dışında ne tavsiye edersiniz?

Elbette, tahmin edeceğiniz üzere, sitemiz üzerinde birçok konuda yazı mevcut. Şimdi, dilerseniz En iyi çizgi film yazımıza bakabilirsiniz. Bu yazımızda, size 20 adet çizgi film önerisi verdik. Ayrıca, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız da mevcut. Yine, 20 adet öneri verdiğimiz bir yazımızdır kendisi. Sonra, Destiny 2 Quicksilver Storm alma rehber yazımız da var. Sonuçta, günümüzün popüler oyunlarından biri. Fakat, şimdilik bu kadar olsun. Artık, başka yazılarımızda görüşmek üzere!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.