Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.03.2023

Death Stranding 2 için Hideo Kojima oldukça önemli bir işbirliği duyurusu yaptı. Günümüzün en üretken video oyunu yaratıcılarından biri olan Hideo Kojima, aynı zamanda son derece düşündürücü, sinematik ve aşırı derecede tuhaf olan benzersiz oyunlar yaratma konusunda bir üne sahiptir. Muhteşem ünü sayesinde Hideo Kojima, Mads Mikkelsen, Elle Fanning, Kiefer Sutherland ve Norman Reedus gibi tanınmış oyuncuları oyunlarına çekebilmiştir. Film, televizyon ve müziğin büyük bir hayranı olan Kojima, yapımlarında hoşlandığı kişi ve şeylere yer vermeye çalışıyor ve bu da yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuna sahip projelerle sonuçlanıyor.

Hideo Kojima Death Stranding 2 için Woodkid ile işbirliği yaptığını duyurdu

Death Stranding 2'de ekranda bazı büyük isimlerin yer alacağı bildiriliyor. Ancak aynı zamanda efsane müzikler de yer alacak gibi duruyor. Orijinal oyunu oynayanlar bu duruma fazla şaşırmayacaktır çünkü o oyundaki müzikler gerçekten karanlık ve atmosferikti, bu da o ortamı satmak için çok önemliydi. Ayrıca, oyuncunun sanal ortamda uzak mesafelere seyahat ederken eğlenmesini sağlıyordu. Hideo Kojima yepyeni podcast'inde, hayranlarının yıllar boyunca birçok Assassin's Creed tanıtımından tanıyabileceği nispeten tanınmış bir müzisyen olan Woodkid ile çalışabileceğini ima etmeye başladı.

Hideo Kojima, "Şey, evet. Sanırım insanlar Twitter'dan Woodkid'le sık sık yemeğe gittiğimizi anlayabiliyordu. Bu buydu. Hangi proje olduğunu söyleyemem. Ama eminim hepiniz tahmin edebilirsiniz." dedi. Elbette, doğrudan bahsetmese de Death Stranding 2 en olası rakip. Oyunun çıkış tarihi bilinmese de, ilki neredeyse dört yıl önceydi. Muhtemelen er ya da geç gelecek, ancak hakkında bir şey öğrenmemiz için muhtemelen biraz zaman geçmesi gerekecek. Hideo Kojima, Death Stranding 2 ve Woodkid işbirliği bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Hideo Kojima, Death Stranding 2 ve Woodkid işbirliği yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.