Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.05.2023

Tetris yıllar boyunca çok çeşitli platformlarda piyasaya çıktı. Ancak Nintendo'nun Game Boy el konsolu, oyunun gerçekten kendine geldiği yerdi. Görünüşe göre bir zamanlar Game Boy'un öncüsü olarak hizmet veren Game & Watch serisi LCD el konsolları için bir versiyon tasarlanmıştı. Fakat Tetris Game & Watch versiyonu hiçbir zaman resmi olarak duyulmadı. Ayrıca, varlığı sadece bir varsayım konusu olsa da, el konsolundaki ekran görüntüleri ve oynanış videoları internete sızdı. Bu görüntüler bitmiş bir prototipten gibi duruyor. Twitter'da @hiropapa00 ve @Vectrex0904 kullanıcıları tarafından paylaşıldı. Şimdi, sizi bu çıkmamış Tetris oyununun oynanış görüntüleri ile baş başa bırakalım.

Çıkmamış Tetris oyununun oynanış görüntüleri Twitter üzerinde

Bu oyun tarihi açısından son derece güzel bir keşif. Tamamen bitmiş olan bu oyun zaman içinde kayboldu. Dahası, muhtemelen bir daha asla piyasaya çıkmayacak. Çünkü video oyun endüstrisi, tarihini koruma konusunda pek de iyi değil. Eğer doğruysa, bu görüntüler, çıkmayan bu oyuna dair bir fikir veriyor. Bu sızıntı ne kadar harika olsa da, Tetris'i Game & Watch formatında oynamak efsane derecede zahmetli duruyor. hiropapa00'ın da belirttiği gibi, oyuncuların alt ekranı yatay olarak kaydırması gerekiyor. Ayrıca, bir "3 ıskalama sistemi" var. Oyun bittiği ancak piyasaya çıkmadığı için, bunun muhtemelen bir "pazar sorunundan" kaynaklandığını belirterek devam ediyor.

Nintendo'nun bu Tetris oyununun nihai ürününden memnun kalmamış olması ya da Game & Watch formatının varlığında çok geç bitirilmiş olması mümkündür. Ayrıca, NES ve Game Boy için yapılan versiyonlardan çok daha düşük görüneceğinden korkmuş olması da mümkün. Nintendo'nun bir karar vermesi dışında kesin bir şey söylemenin yolu yok. Ancak, aradan onlarca yıl geçti ve Game & Watch Tetris oyunu üzerinde çalışan herhangi birini bulmak bile zor olabilir. Çıkmamış Tetris oyununun oynanış görüntüleri yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, sizi diğer yazılarımızla baş başa bırakacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Çıkmamış Tetris oyununun oynanış görüntüleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.