Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.03.2023

GTA 6 DLC planları, şimdiden Rockstar Games ekibinin masasında gibi duruyor. GTA 6'nın tüm zamanların en popüler oyunlarından biri olması beklendiğinden, hayranlar ek bilgileri merakla bekliyorlar. Rockstar Software standartları yükseltmeye ve bunu başka hiçbir geliştiricinin yapamayacağı şekilde yapmaya devam ediyor ve bu oyun da muhtemelen farklı olmayacak. Grand Theft Auto 6 hem tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olan Grand Theft Auto V'in hem de açık dünya oyunlarında çıtayı yükselten olağanüstü yaratıcı bir oyun olan Red Dead Redemption 2'nin devamı niteliğinde. Sızıntılar sayesinde geliştiricinin üzerinde çalıştığı bir sonraki oyundan birkaç görüntü gördük. Ancak hala daha fazlasını öğrenmek için bekliyoruz.

GTA 6 DLC planları mı yapıyor?

Bununla birlikte, Rockstar Games içerisinden Tez2'nin yakın zamanda yaptığı bir yorum, Rockstar'ın GTA 6'yı bu yıl duyurma yolunda ilerlediğini ve 2025'in başlarına kadar erteleme seçeneğiyle birlikte büyük olasılıkla önümüzdeki tatil sezonunda piyasaya süreceğini düşündüklerini belirtti. Tez, Rockstar'ın GTA 6 çıkışının daha fazla gecikmesini önlemek için oyundan bazı şeyleri çıkarmaya başlayabileceğini ve bunların daha sonra DLC olarak son halini alıp paketlenebileceğini belirtti. Rockstar'ın GTA Online için silinen Grand Theft Auto V içeriğinin bir kısmını kullandığı düşünüldüğünde bu tamamen imkansız değil. Bully 2'deki bazı fikir ve unsurların Red Dead Redemption 2 için saklandığına dair söylentiler de var.

Paylaşımda,  "Ben şahsen bu yıl bir duyuru yapılacağını düşünüyorum. Üst yönetimin 2025/2026 tatiline daha fazla erteleyebilecek durumda olduğunu sanmıyorum. Oyunun daha fazla bölümünü keserek daha sonra yayınlanacak DLC'ler halinde paketlemek, yönetim için daha fazla ertelemekten daha sürdürülebilir olabilir." dedi.

Aslında, bu her zaman kötü bir fikir değildir. Oyun üretiminin doğasında olduğu gibi, oyunu makul bir sürede piyasaya sürmek için bazı şeylerin ortadan kaldırılması gerekecektir. Bununla birlikte, gelecekte yeni şeyler için geri dönüştürülebiliyorsa, bu her zaman iyi bir şeydir. Sadece daha zengin bir deneyim elde etmekle kalmazsınız, aynı zamanda oyunun ana fikrini de korursunuz. Bu DLC'nin neye benzeyeceği bilinmiyor. Çünkü Rockstar son yıllarda büyük hikaye DLC'lerini büyük ölçüde terk etti. Ancak muhtemelen bunu görmemiz bile yıllar alacak. GTA 6 DLC planları bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. GTA 6 DLC planları sızıntısı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.