Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.03.2023

Ünlü bir Rockstar Games ve Grand Theft Auto kaynağı tarafından GTA 6 çıkış tarihi ve duyuru fragmanının yayınlanmasına ilişkin bir bilgi geldi. Her ikisi de tahmin edebileceğinizden daha yakın, ki bu iyi haber. Kötü haber ise, muhtemelen Rockstar Games'in aklında belirli bir tarih olmadığı için, her ikisi için de henüz belirlenmiş bir tarih yok. Her ikisi için de zaman çerçeveleri olduğu kesin, ancak bu planlanmış bir güne sahip olmakla aynı şey değil.

GTA 6 çıkış tarihi ve duyuru tarihi ne zaman?

Durum ne olursa olsun, Grand Theft Auto serisinin uzun zamandır beklenen yeni oyununun bu yıl içinde, muhtemelen tatil döneminde ortaya çıkacağı ve 2024 tatil sezonunda piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Ancak, içeriden bilgi alan kişi Rockstar Software'in bu son teslim tarihlerine uymak istiyorsa oyunun bazı bölümlerini silmesi ve daha sonra ücretsiz DLC olarak yayınlaması gerekebileceği konusunda uyarıyor.

Tez2 GTA 6 çıkış tarihi ve duyuru tarihi hakkında, "Hedefledikleri -her zaman değişen- ve kesinleşmemiş son tarih 2024 tatili. Bu da son birkaç yıldır birçok kez ertelendi ve yazık ki 2025'in başlarına da sarkabilir. Bu arada, çoğu şirket pandemi öncesi günlere dönmek için "zorunlu ofise dönüş" politikasıyla geri dönüyor. Activision Blizzard şimdiden şirket içi tepkilerle karşılaştı. Rockstar da farklı değil. Bu politikanın tartışılması ve sonuçları ise bambaşka bir konu. İşgücünün neredeyse tamamının ofiste olması nedeniyle Rockstar bu yıl bir duyuru yapma konusunda daha kararlı olabilir. Yine de, iş yeteneklerini kaybetmek daha fazla gecikmeye yol açabilir." dedi.

Sonra da, "Ben şahsen bu yıl bir duyuru yapılacağını düşünüyorum. Üst yönetimin 2025/2026 tatiline kadar daha fazla erteleme yapacak durumda olduğunu sanmıyorum. Oyunun daha fazla bölümünü keserek daha sonra çıkacak DLC'ler halinde paketlemek, yönetim için daha fazla ertelemekten daha devamı gelecek bir seçenek olur." şeklinde devam etti. GTA 6 çıkış tarihi ve duyuru tarihi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. GTA 6 çıkış tarihi ve duyuru tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.