Grand Theft Auto V, Steam üzerinde 10 milyon satmayı başardı

Grand Theft Auto V, Steam üzerinde 10 milyon satmayı başardı

Rockstar Games muhtemelen bu satış sayısından da memnundur.

SteamSpy ve SteamCharts verilerine göre Grand Theft Auto V, Steam üzerinde 10 milyon satmayı başardı. Elimize geçen bilgilere göre GTA 5 olarak da kısaltılan bu oyunun Steam üzerindeki sahibinin miktarı 10,048,318. Oyunun, oyuncu sayısı da neredeyse 10 milyona yaklaşmış durumda. 200 bin kadar oyuncu, bu oyunu satın alıp, henüz 1 kez bile oynamadığı için, oyuncu sayısı 9 milyon 800 binde kalmış durumda. Fakat oyunun sahip sayısı dediğiniz gibi 10 milyon. Bu da demek oluyor ki, Grand Theft Auto V oyununu Steam üzerinden satın alıp, oynamış olan oyuncuların oranı %97.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 5 Steam

SteamSpy verilerinin devamına göre son 2 haftada bu oyunu oynamış olan insanların sayısı da 2 milyon civarında. Bu da demek oluyor ki, özellikle Steam üzerinde GTA 5 artık eskisi kadar popüler değil. Çünkü rakama göre, oyunun sahiplerinin sadece %17 kadarı oyunu geçtiğimiz 2 hafta içerisinde oynadı. Tabii bu noktada sizi bilgilendirmemiz gerekiyor: Sizlere verdiğimiz bu 10 milyon satış rakamı, oyunun sadece Steam üzerinden satın alınan sürümü için geçerli. Dışarıdan alınan kodlar veya Rockstar Club ile bağlantılı Steam hesapları, bu 10 milyonluk rakamın içerisinde bulunmuyor. Yani, oyunun PC platformunda net olarak ne kadar sattığını tahmin edebilmek oldukça zor şu an.

Grand Theft Auto V bu satış rakamı ile, Steam üzerinde en çok satmış, Valve tarafından geliştirilmemiş olan video oyunu oldu. Grand Theft Auto V oyununun önünde 11 milyon satış ile The Elder Scrolls V: Skyrim bulunuyor. The Elder Scrolls V: Skyrim oyununun önünde de 30 milyonluk satış rakamı ile tabii ki PlayerUnknown’s Battlegrounds bulunuyor. Steam platformunun şu anki kralı ise 40 milyon satış rakamı ile bir Valve oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.