Grand Theft Auto V ve NBA 2K18 yayıncısı, mikro ödeme gelirlerinden bahsetti

Grand Theft Auto V ve NBA 2K18 yayıncısı, mikro ödeme gelirlerinden bahsetti

Adamlar, doğru yedirdin mi, millet ses çıkarmıyor diyor.

En büyük oyun dağıtıcılarından Take-Two Interactive tarafından, yatırımcılar konferansı sırasında pek çok merak edilen soruya yanıt geldi. Yöneltilen sorularda mikro ödeme, oyunlarının ve Grand Theft Auto V oyununun satış başarısı ve daha pek çok konu bulunuyordu. Önemli geliştiricilerden Rockstar Games ve 2K Games stüdyolarını bünyesinde barındıran Take-Two Interactive şirketinin yöneticileri, oyunlardaki mikro ödeme gelirlerinden hayli memnunlar, özellikle de GTA 5 ve GTA Online gelirlerinden. Oyunun iyi olması ve doğru hamlelerle, mikro ödeme sisteminin, oyuncuları rahatsız etmeyeceği ve yararlı olduğu görüşündeler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 5

Şirketin finans sorumlusu Lainie Goldstein, mikro ödemelerin, şirketin büyümesine büyük katkı sağladığını ve bu gelirlerin şirket için büyük bir odak noktası olduğunu dile getirdi. Ayrıca Lainie Goldstein’e göre Rockstar ve 2K Games tarafından çıkarılan oyunların, mikro ödeme alanında, geçmişte kullandıklarından çok daha fazla fırsat barındırdığını ifade etti. Şirketin önemli markalarında NBA 2K18 ve içerdiği mikro ödemeler hakkında konuşan CEO Strauss Zelnick, uyguladıkları stratejinin, oyuncuları büyülemek ve oyunla etkileşim haline sokmak olduğunu söyledi. Strauss Zelnick’e göre hedef, oyuncuları heyecanlandırmak ve onları mutlu etmekten geçiyor. Amaçlarını başardıkları takdirde, maddi açıdan mükemmel sonuçlar elde ettiklerini söylüyor Take-Two Interactive patronu. Doğru hamleler yapıldığı takdirde, oyuncuların bağlanacağını ve başarının geleceğini ifade ediyor.

Bir başka önemli Take-Two Interactive markası olan Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online için sorulan sorulara da içtenlikle yanıt veriyor genel sekreter. Oyuna yeni giriş yapanların mikro ödeme yapmaları konusunda nasıl cesaretlendirildiğinin sorulması üzerine, ödeme yapanlara değil tüm oyunculara odaklandıkları yanıtını veriyor Strauss Zelnick. Patrona göre Rockstar Games, GTA 5 ile son derece iyi bir strateji izleyerek ücretsiz içeriklerle birlikte ücretlileri de eğlence sınırları dahilinde veriyor.

Emrah Subaşı için 2017 senesinin en iyi 10 oyunu

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şirketin patronu Strauss Zelnick, Grand Theft Auto V oyununun başarını neye bağladıklarına ve genel şirket başarısına yönelik sorulara da yanıt verdi. Sorunun olağan üstü bir yanıtının olmadığını ifade eden Strauss Zelnick, kusursuz bir oyun yapmayı, çalışmalarında neslin ötesinde başarıyı yakalamayı amaçladıkları ifade etti. GTA 5 oyununun, diğer oyunlar için örnek teşkil ettiğini ve rakipsiz konuma geldiğinin altını çizen CEO, oyunun 90 milyon civarındaki satış rakamlarını da hatırlattı.

Başarının finansal verilere göre değil üretilen oyunlardaki orijinallik neticesinde geldiği görüşünde Take-Two Interactive cephesi. Ayrıca yenilikçi adımlara devam edeceklerini işaret ediyor şirket yetkilileri. Bunun haricinde, Battle Royale türüne girip girmeyeceklerine yönelik soruyu net cevaplamıyorlar. Ürünlerinin yenilikçi özellikte olması gerektiğini savunan yetkililer, Battle Royale türüyle ilgili açık kapı da bırakıyor. Gelecekte bu türde oyun yapabilecekleri veya oyunlarına bir şekilde dahil edeceklerinin sinyalini veriyorlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.