Grand Theft Auto V, 2017 senesinin en çok para kazanan dijital oyunu oldu

Grand Theft Auto V, 2017 senesinin en çok para kazanan dijital oyunu oldu

Rockstar Games ve Take-Two Interactive, Grand Theft Auto V ile çılgın başarılara koşmaya devam ediyor.

İlk olarak 2013 senesinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkışını gerçekleştiren Grand Theft Auto V, 2014 senesinde PlayStation 4 ve Xbox One için, 2015 senesinde de PC platformu için çıkışını gerçekleştirmişti. Bu oyun, 2013 senesinden beri de ciddi anlamda başarılar yakalamaya devam ediyor. Öncelikle aradan 3-4 yıl geçmesine rağmen en çok satan video oyunları listesinden bir türlü inmeyen GTA 5, şimdi de yapılan yeni açıklamalara göre 2017 senesinin en çok para kazanan dijital video oyunu oldu. SuperData ekibinden gelen açıklamalara göre oyun, 521 milyon dolar gelir elde etti.

GTA 5

Grand Theft Auto V oyununu 9 milyon dolar fark ile Call of Duty: WWII takip etti. Ayrıca 2017 senesinde en çok para kazanan dijital oyunlar arasında Call of Duty: WWII haricinde, Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Black Ops III oyunları da bulunuyordu. Bu 3 Call of Duty oyununun toplam kazandırdığı para ise GTA 5 oyununun tek başına elde ettiği kazancı neredeyse ikiye katlıyor. Çünkü SuperData açıklamalarına göre bu üç Call of Duty oyunu toplamda 951 milyon dolar gelir sağladı.

Tabii ki SuperData ekibinin ortaya koyduğu bu bilgiler, sadece araştırma temelli bilgiler. Yani Rockstar Games ve Take-Two Interactive gibi ekiplerden gelen resmi açıklamalar şimdilik bulunmuyor fakat önümüzdeki haftalarda veya aylarda mutlaka mali konular hakkında açıklamalar alabiliriz. Çünkü Take-Two Interactive, 7 Şubat 2018 tarihinde bir girişimciler konferansı düzenleyecek. Bu konferansta belki finansal raporlar yayımlanabilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın