Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Grand Theft Auto V, geçtiğimiz sene Avrupa’da en çok satan oyunlardan bir tanesi oldu

Grand Theft Auto V, geçtiğimiz sene Avrupa’da en çok satan oyunlardan bir tanesi oldu

Bu nasıl bir başarıdır böyle?

Grand Theft Auto V sanki yıllandıkça değerleniyor gibi. Oyunun çıkışından uzun süre geçmiş olmasına rağmen, GTA 5 hala çok satan oyunlar arasına ismini yazdırmayı başarıyor. Avrupa’nın 15’den fazla ülkesinden alınan verilere göre, oyunun fiziksel kutulu versiyonu, yeni piyasaya çıkan pek çok oyunu geride bırakarak, 3. en çok satan oyun konumunu aldı. Grand Theft Auto V, 2017 senesinde sadece FIFA 18 ve Call of Duty: WWII oyunları tarafından geçilebildi.

GTA 5

Avusturya, Belçika, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 15’den fazla Avrupa ülkesinden alınan verilere göre sonuçlar belirlendi. Dijital satışların eklenmediği hesaplama, yalnızca oyunların fiziksel sürümlerinin perakende satışlarının toplamıyla belirlendi. GTA 5 yıllara yaydığı başarısıyla parmak ısırtırken, kendi türünde ciddi bir rakiple karşılaşmaması da satışlarının istikrarıyla alakalı olabileceği düşünülüyor. Zira, benzer türde geliştirilen Mafia III ve Watch Dogs 2 gibi yapımlar, yoğun eleştirilere maruz kalmış veya beklenen satış rakamlarına yaklaşamamışlardı.

Grand Theft Auto V ve oyunun çevrim içi moduna gelen yeniliklerin de satışlarının azalmamasını sağlayan etkenlerden olduğu söylenebilir. Çevrim içi modda yapılan güncellemeler, yeni oyun türleri ve etkinliklerle birlikte, seri canlı kalmayı başarmış durumda. 2017 senesinde de en çok satan 3. oyun olan Grand Theft Auto V, böyle giderse 2018 senesi için de listelerin üst sıralarına kurduğu ambargoyu sürdürecek gibi görünüyor. Rockstar Games yapımı oyunun, 2017 senesinde piyasaya sunulan Star Wars Battlefront II, Assassin’s Creed Origins, Destiny 2 gibi oyunları geride bıraktığını hatırlatmadan geçmeyelim. Ayrıca firmanın bu sene çıkacak oyunu Red Dead Redemption 2 de heyecanla beklenmekte.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın