Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.02.2023

GTA 5 için Rockstar'dan güvenlik odaklı yepyeni bir güncelleme geldi. Ayrıca, şirket haberimizde bulabileceğiniz ayrıntılı bir güncelleme notu da yayınladı. Ekip, ağ oturumlarının ve oyuncudan oyuncuya sohbetin güvenliğini artırmak için 1 Şubat PC Yamasının bir parçası olarak GTA Online'da yeni bir veri protokolünün uygulanacağını iddia ediyor. Ayrıca, üçüncü kişilerin, oyuncuların GTA Online deneyimini değiştirmesine izin veren bir sorunu da çözüyor. Kendi istemcilerini bir sonraki başlatışınızda Steam ve Rockstar başlatıcısı bu güncellemeyi otomatik olarak indirecektir. Tüm güncelleme notları haberimizde yer almaktadır.

GTA 5 güvenlik sorununu çözmeye çalışıyor

Şimdi, sizlere az evvel bahsettiğimiz sorunların düzeldiği güncellemeden bahsedelim. Yeni güncelleme ile gelenler şu şekilde:

Güvenlik

  • Ağ oturumlarının ve oyuncudan oyuncuya mesajlaşmanın güvenliğini artırmak için GTA Online'da yeni bir veri protokolü uygulandı
  • Bir oyuncunun GTA Online deneyiminin, GTA$ bakiyesi, RP seviyesi, Bad Sport durumu ve diğer oyuncu istatistiklerinin değiştirilmesi de dahil olmak üzere üçüncü bir tarafça değiştirilmesine neden olabilen bir sorun düzeltildi, tekmelenen veya çarpılan oyuncuların manipülasyonu

 

Oyun Stabilitesi ve Performansı

  • Genel stabilite iyileştirmeleri

 

GTA 5 için gelen yeni güvenlik odaklı güncelleme, bunları getirdi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, tamamen güvenlik odaklı bir güncelleme oldu bu. Bu yüzden, yeni içerik bekleyen oyuncular için pek de bir şey yok. Fakat, en azından oyunu artık daha rahat oynama şansına sahipsiniz. Bize soracak olursanız, ban yemeden oynamak çok daha iyi bir şey. Özellikle de, son olayları göz önüne alırsak, kesinlikle efsane bir gelişme. Şimdi, size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. GTA 5 güvenlik odaklı güncelleme yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.