Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.02.2024

Her ne kadar çıkışından bu yana gerçekten uzun bir zaman geçmiş olsa da, zaman kesinlikle GTA 4'ü yaşlandırmayı başaramadı. Bugün bile, oyunu oynayan gerçekten çok fazla insan var. Çünkü, oyunda bulunan fizik sistemi, gerçekten döneminin çok çok ötesindeydi. Zira, yapay zekadan bahsetmiyoruz bile. Tabii, oyun böyle güzel ve detaylı olunca, ne yazık ki her canavar PC oyunu kaldıramıyor. Biz de, şimdi bu yazımızda, bu oyunun gereksinimlerinden bahsettik. GTA 4 sistem gereksinimleri 2024 yılında nasıl sorusuna yanıt getirdik.

GTA 4 sistem gereksinimleri nedir?

Yazımızın en sonunda, sizleri bahsini ettiğimiz gereksinimler bekliyor. Fakat, o kısma geçmeden önce, sizlerle birlikte bu özelliklere bir göz gezdirelim. Sistem gereksinimlerinin minimum kısmında, işletim sistemi olarak Windows XP SP3 ya da Windows Vista SP1 öneriyor. Hatta, işlemci tarafında ise Intel Core 2 Duo 1,8 GHz ya da AMD Athlon X2 64 2,4 GHz önerileri bulunuyor. Ayrıca, ekran kartı olarak da minimum 256 MB Nvidia 7900 ya da ATI X1900 ekran kartları tavsiye ediliyor. Fakat, GTA 4 sistem gereksinimleri listesinde RAM tarafına baktığımızda, aslında o kadar da yüksek bir miktar göremiyoruz. Zira, 1,5 GB RAM gibi bir öneri bulunmakta. Depolama alanı açısından ise, 18 GB alanın kesinlikle yeteceği belirtiliyor. Ses kartı açısından ise, DirectX 9.0c destekli ses kartı önerilmekte.

GTA 4 sistem gereksinimlerinin önerilen tarafına baktığımızda ise, işletim sistemi olarak Windows XP SP3 ya da Windows Vista SP1 önerildiğini görmekteyiz. İşlemci tarafına baktığımızda, Intel Core 2 Duo 2.2GHZ ya da AMD Phenom X3 2.1 GHZ gibi işlemcilerin kesinlikle yeterli olacağını görüyoruz. Ardından ekran kartı kısmına baktığımızda, Nvidia GeForce 8600 ya da ATI Radeon HD 3870 ekran kartlarını görüyoruz. RAM açısından ise, bu sefer 2 GB RAM önerisi görmekteyiz. GTA 4 sistem gereksinimleri listesinin önerilen tarafında depolama alanı olarak yine 18 GB önerilmekte. Hatta ses kartı olarak da DirectX 9.0c destekli ses kartı öneriliyor. Şimdi, sizleri liste ile baş başa bırakalım.

GTA 4 sistem gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim sistemi: Windows XP SP3 ya da Windows Vista SP1
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo 1,8 GHz ya da AMD Athlon X2 64 2,4 GHz
 • Bellek: 1,5 GB RAM
 • Ekran kartı: 256 MB Nvidia 7900 ya da ATI X1900
 • Depolama alanı: 18 GB
 • Ses kartı: DirectX 9.0c destekli ses kartı

Bu sisteme sahipseniz, oyunu düşük ayarlarda, akıcı bir performansla oynayabilirsiniz. Ancak, daha rahat oynamak için, kesinlikle en az önerilen sisteme sahip olmanız şart.

GTA 4 sistem gereksinimleri (Önerilen):

 • İşletim sistemi: Windows XP SP3 ya da Windows Vista SP1
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.2GHZ ya da AMD Phenom X3 2.1 GHZ
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 ya da ATI Radeon HD 3870
 • Depolama alanı: 18GB
 • Ses kartı: DirectX 9.0c destekli ses kartı

Elinizde böyle bir sistem varsa, oyunu yüksek ayarlarda, akıcı performansta rahatça oynamanız mümkün olacaktır.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, dilerseniz PUBG şekilli nick yazımıza da göz gezdirebilirsiniz. Tabii, dünyanın en zor oyunu nedir, merak ediyorsanız, bununla ilgili de bir yazımız mevcut. Aynı zamanda, CS 1.6 hileleri de var sitemizde. GTA 5 hileleri, GTA 4 hileleri, GTA San Andreas hileleri ve GTA Vice City hileleri de, göz gezdirmek isteyebileceğiniz yazılarımız arasında bulunuyor. Ayrıca, Minecraft APK son sürüm ile ilgili de bir yazımız mevcut. Bu tarz yazılar ve çok daha fazlasını, sitemiz üzerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, sadece hileler tarzı yazılar değil, aynı zamanda rehberler ve incelemeler de yayımlamaktayız. Diğer yazılarımıza da göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Bu şekilde de, GTA 4 sistem gereksinimleri yazımızı sonlandıralım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.