Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.03.2023

Günümüzde çıkış yapan oyunların gerçekten büyük kısmı, tamamıyla oyuncuyu iyi hissettirmeye odaklı üretiliyor. Yani, kolay olmalarından bahsediyoruz. Sonuçta, zor görünümlü kolay oyunlarda bir şeyler başarınca, kendimizi iyi hissediyor ve oyuna devam ediyoruz. Fakat, gerçekten çok ama çok zor oyun seven oyuncular da var. Artık mazoşizm seviyesindeki zorluklardan bahsediyoruz. Dünyanın en zor 10 oyunu, bu listemizde sizleri bekliyor. Tabii, bu listemizde yer alan oyunların, bize göre çok zor olduğunun altını çizelim. Yani, kendi düşüncemize göre, piyasaya çıkan dünyanın en zor 10 oyunu listesi olacak.

Düşük sistem gereksinimli en iyi oyunlar

En iyi mobil oyunlar (2022) - Oynanabilecek en iyi 20 mobil oyun

 

Dünyanın en zor 10 oyunu

Şimdi, öncelikle bize göre dünyanın en zor oyunu olan 10 yapımı listeleyeceğiz. Ardından ise, oyunlardan kısaca bahsedeceğiz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan direkt olarak listemize geçelim.

Dünyanın en zor 10 oyunu listesi:

  1. Syobon Action(Cat Mario)
  2. Super Mario Bros.: The Lost Levels
  3. Contra
  4. Ghosts 'n Goblins
  5. Devil May Cry 3
  6. Souls-borne serisi
  7. Cuphead
  8. Super Meat Boy
  9. I Wanna Be The Guy
  10. Flappy Bird

Syobon Action(Cat Mario)

Syobon Action isimli bu oyun, aslında bu adıyla bilinmiyor. Daha çok, Cat Mario olarak biliniyor. Çünkü, oyun içerisinde yer alan bölümler, Super Mario Bros. isimli efsanevi oyundan tanıdık. Hatta, karakterimiz de beyaz bir kediye benziyor. Bu yüzden, Cat Mario olarak biliniyor. Fakat, bir sıkıntı var. Trollfest olarak tabir edilen oyunlardan bir tanesi. Düşmanlar ve tuzaklar, aslında büyük bir problem değil, değil mi? Değil. Zira, bu oyundaki düşmanlar ve tuzaklar, hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir yerden çıkıyor. Gerçekten sabrınızı sonuna kadar zorlayan bir oyun.

Ayrıca, Impossible Mario gibi başka varyasyonları da var. Ayrı ayrı yazmak istemedik çünkü temelde hepsi aynı şekilde. Bu oyunları oynarken, sadece tasarlanmış olan bölümü değil, aynı zamanda görünmeyen tuzakların ve düşmanların da yerlerini öğrenmeniz, ezberlemeniz gerekiyor ki, hayatta kalın ve bölümün sonunu görün. Gerçekten, kesinlikle tam bir baş belası. Denemediyseniz, denemeyin. Cidden. Çünkü, ya acıdan zevk almaya başladığınız bir noktaya getiriyor ya da oyunu hırslı bir şekilde kapatmanıza sebep oluyor.

Super Mario Bros. The Lost Levels

Super Mario Bros. The Lost Levels, Japonya'da Super Mario Bros. 2 olarak çıkmış olan bir oyun. Fakat, Batı tarafında pazarlanmadı. Sebebi ise, Batı pazarı için çok fazla zor olacağının düşünülmüş olması. Aslında, çok da haksız değiller. Tam olarak Super Mario Bros. 2: For Super Players adı ile çıkış yapmış olan bu yapım, daha sonra da Batı pazarı için Super Mario Bros.: The Lost Levels adı ile çıkış yaptı.

Batı pazarına çıkarmak istememiş olmalarının sebebini, Super Mario Bros. The Lost Levels oynarken gerçekten rahat bir şekilde anlayacağınıza kesinlikle eminiz. İçinizde bir yerlerde gömülü olan mazoşist tarafa çok iyi hitap edecektir. Eğer sinirlerinizi test etmek istiyorsanız ve daha önce bu oyunu denemediyseniz, tavsiye ederiz.

Contra

NES oyun konsolunda bol bol oynamış olduğumuz Contra, gerçekten zor bir oyun. 2 kişi olarak bile oynayabileceğiniz Contra'yı bir hatırlamaya çalışın. Biz, kendi adımıza konuşacak olursak, geriye dönüp baktığımızda, oyunun sonunu gördüğümüzü hiç hatırlamıyoruz. Dahası da, eminiz ki, bizim gibi birçok oyuncu da hatırlamıyor. Çünkü, Contra'nın sonunu görmek, gerçekten büyük bir iş.

Ghosts 'n Goblins

Ghosts 'n Goblins boyunca, düşmanlar imkansız denilecek açılardan size doğru geliyor ve sizi başa döndürmek için sadece iki vuruş yapmaları yetiyor. Ayrıca, her  şans yalnızca, genellikle yaklaşık üç dakika civarı sürüyor. Saat bir seviyenin başlangıcında sıfırlanıyor. Saat biterse, oyuncu anında o şansını kaybediyor. Yani, sadece düşmanlar sizin düşmanınız değil. Aynı zamanda, zaman da sizin düşmanınız ve bu işleri kesinlikle çok zorlaştırıyor.

Devil May Cry 3

Hack ‘n’ slash türünün en büyük önderlerinden bir tanesi olan Devil May Cry serisini bir yerlerden kesinlikle duymuşsunuzdur. Hatta, sitemizde Devil May Cry 5 inceleme yazımız bile mevcut. Fakat, serinin diğer oyunlarına göre en zoru, kesinlikle Devil May Cry 3. Dante, serinin her oyununda olduğu gibi, burada da tam bir artist. Fakat, düşmanlar da bir o kadar artist. Genellikle, ortalamadan çok daha fazla baş belası olmayı başarabiliyorlar. Tabii, geçtiğiniz her bölümde kendinizi daha başarılı ve iyi hissedeceğinizin de altını çizelim.

Souls-borne serisi

Dark Souls, Demon's Souls, Bloodborne gibi oyunlar, gerçekten çok can sıkıyor. Gereksiz fazla karanlık yerler mi dersiniz, tek vuruşta amel defterimizi kapatan düşmanlar mı dersiniz, dünyanıza gelip sizi öldürmeye çalışan diğer oyuncular mı dersiniz, yanlış yönlendiren troll ipuçları mı dersiniz, her şey size düşman resmen. O kadar emek verip ulaştığımız herhangi bir yerde tek yiyerek Allah'ımıza kavuşmak, çok can sıkıcı olabiliyor. Çünkü, son kayıt noktası, gerçekten çok arkada kalmış olabiliyor. Oyuna devam edebilmek için ise, tüm o yolu tekrardan gitmek gerekiyor. Şimdiden, oyuna girip can çekişmeye başlayacak oyunculara, "Git gud." diyelim.

Cuphead

Bir başka baş belası oyun daha. Cuphead, gerçekten çok güzel bir sanata sahip. Görsel açıdan, inanılmaz mest edici. Fakat, dünyanın en zor oyunu listemizin de bir parçası. Sebebi ise, her şeyin göründüğü kadar tatlı ve kolay olmaması. Ne tür bölümlere girerseniz girin, sabrınızın, hafızanızın ve sınırlarınızın zorlanacağından kesinlikle emin olabilirsiniz.

Super Meat Boy

Özünde, Super Meat Boy çok basit, serbest akışlı platform oyunuydu. Mekaniği güzeldi ve sanat tarzı ile konsepti sürükleyiciydi. Fakat, tam olarak bu noktada, bölüm tasarımları devreye giriyor. Dahası da, o kadar uğraştınız ve ettiniz, ana oyunu bitirdiniz, değil mi? Tebrik ederiz, artık bölümlerin "Dark" sürümlerine geçebilirsiniz demektir. Yani, daha fazla işkence ve belaya hazır olabilirsiniz.

I Wanna Be The Guy

Adil olmayan trollfest oyun türünün ilk oyunlarından bir tanesi. Kesinlikle, tam bir sabır testi ve oyuncuları durmadan deneme yanılmaya zorlayan çok fena bir trol festivali. Önünüzde atlamak için bir boşluk mu var? Tepenize düşebilecek bloklara, aniden çıkan keskin nesnelere hazır olmanız gerekiyor. Her kontrol noktası, gerçekten birer nimet. Oyun, sınırlarımızın ve sabrımızın içinden geçse de, ayakta durabilmek için elimizden geleni yaptığımız bir yapım.

Flappy Bird

Şimdi, bu oyunu oynayabilmek için tek bir tuş yetiyor. Yani, tuş yok elbette fakat ekrana dokunduğumuzda, kuş biraz daha uçuyor. Bütün mekanik, tam olarak bunun üzerine kurulu. Siz, bir yandan ekran içerisinde kalmaya çalışırken, bir yandan da oyunun karşınıza çıkardığı engellere karşı gelmeniz ayakta durmanız gerekiyor. İşler, oyunda ilerledikçe daha da karışıyor. Her geçen saniye, her yükselen puanla birlikte, daha da zorlaşıyor mevzular. Hem sarıyor hem de işkence ediyor. Garip...

Dünyanın en zor oyunu dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, dilerseniz PUBG şekilli nick yazımıza da göz gezdirebilirsiniz. Tabii, dünyanın en zor oyunu nedir, merak ediyorsanız, bununla ilgili de bir yazımız mevcut. Aynı zamanda, CS 1.6 hileleri de var sitemizde. GTA 5 hileleri, GTA 4 hileleri, GTA San Andreas hileleri ve GTA Vice City hileleri de, göz gezdirmek isteyebileceğiniz yazılarımız arasında bulunuyor. Ayrıca, Minecraft APK son sürüm ile ilgili de bir yazımız mevcut. Tabii, En iyi MMORPG oyunları 2022 yazımıza da göz gezdirmeden geçmeyin. Bu tarz yazılar ve çok daha fazlasını, sitemiz üzerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, sadece hileler tarzı yazılar değil, aynı zamanda rehberler ve incelemeler de yayımlamaktayız. Diğer yazılarımıza da göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.