Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.04.2023

PlayStation platformunun en önemli satış noktalarından biri God of War Ragnarok ve Kratos aktörü Christopher Judge oyuncuların özel ürünler gibi şeyler için, konsol savaşlarının bu kadar çok olmamasını diliyor. BAFTA 2023 Oyun Ödülleri sırasında Kratos'un sesi Başrol Oyuncusu ödülünü kazandı. Kabul konuşmasında oyuncuları birbirlerine daha saygılı davranmaya çağırdı. Judge'ın da belirttiği gibi, oyuncuların çoğu bu mecraya tutkuyla bağlı, dolayısıyla konsol çatışmaları gibi konulara takılıp kalmamalılar.

God of War Kratos aktörü Christopher Judge konsol savaşlarının durmasını istiyor

Christopher Judge, "Hayranlara teşekkür ederim. Birbirinize karşı daha yumuşak olun. Hepinizin sizi ayıran şeylerden daha fazla ortak noktası var. Hangi platformu severseniz sevin, hangi oyunu severseniz sevin, yine de oyun topluluğunun bir parçasısınız ve birbirinizi rahat bırakın." dedi.

Super Nintendo ve Sega Genesis dönemlerinden bu yana, konsol savaşları bu sektörde var oldu ve son 30 yılda daha da kızıştı. Sosyal medyada bir oyun veya sistemle ilgili neredeyse her paylaşım, eninde sonunda hangi platformun "daha iyi" olduğuna dair bir tartışma başlatıyor. Gerçek şu ki, her şey bakış açınıza bağlı ve oyun endüstrisi için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı. Tüm büyük platformlar (PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch) mükemmel yazılımlara sahip ve en iyi oyunların birçoğuna bu platformların birkaçından hatta hepsinden erişilebiliyor. PC'ye karşı konsol ya da PlayStation'a karşı Xbox gibi konular üzerinde durmadan tartışmak genellikle herkesi hayal kırıklığına uğratır.

Judge'ın açıklamalarının oyun dünyasını sık sık saran olumsuzluklarda önemli bir fark yaratması pek mümkün görünmese de, çabaları yine de değerlidir. Judge, bazı takipçilerini tercih ettikleri platform hakkında anlamsız tartışmalara girmeden önce duraksamaya ikna edebilir. Bu yaklaşımın diğerlerini ikna etme şansı, ısrarcı olumsuzluktan çok daha yüksektir. God of War Kratos aktörü Christopher Judge'ın konsol savaşları çağrısı bu şekildeydi. Ancak, sitemizde daha farklı bir sürü yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. God of War Kratos aktörü Christopher Judge'ın konsol savaşları çağrısı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.