Geralt, The Witcher serisinden farklı bir oyun için geliyor

Geralt, The Witcher serisinden farklı bir oyun için geliyor

Beyaz saçlı kahramanımız, bambaşka bir oyun için yeniden geliyor.

Kendisine has karakteristik özellikleriyle oyun dünyasının unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran Geralt için ilginç bir söylenti dolaşıyordu. Yeni ve bambaşka bir oyunda bu karakterin bulunacağı bilgileri geliyor, oyuncuların aklında türlü tilkiler dolanıyordu. The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt Red, bilindiği üzere bu serinin oyunlarını, en azından RPG türünde ve kısa süre sonrası için geliştirmeyeceğini açıklamıştı. Zaten söylentiler de başka bir geliştiriciyi işaret ediyordu. Son yayımlanan ip uçlarıyla birlikte, bu sır perdesi aralanırken, Geralt karakterini, başka bir türdeki oyunda görebileceğimiz ihtimali bir hayli artıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geralt, The Witcher serisinden farklı bir oyun için geliyor

The Witcher serisinden sonra Geralt hangi oyunda görülecek?

Lafı fazla uzatmadan, kahramanımız Geralt, hangi oyunda yeniden karşımıza çıkabileceğini söyleyelim. Bahsi geçen ve en çok ihtimal dahilinde olan bu oyun; 2018 senesi içerisinde çıkışının gerçekleşeceği bildirilen Soul Calibur VI. Japonya merkezli Bandai Namco tarafından geliştirilen dövüş oyunu serisinin yeni gelen üyesinde, güçlü bir ihtimalle, eski dostumuz yer alacak. Peki, bu farklı iki türdeki oyunların geliştirici firmaların birbirleriyle ne alakası var, diye soranlar olabilir. Şöyle ki;  Bandai Namco, The Witcher 3: Wild Hunt oyununun, Batı Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda bölgelerindeki dağıtım işini gerçekleştirmişti. Yani; CD Projekt Red ile Bandai Namco arasında, dağıtım ortaklığından kaynaklanan dostane bir ilişki mevcut.

Tamam da birlikte oyun dağıtımı yaptılarsa; bir oyunun ana karakteri, diğer oyunda misafir dövüşçü olması için yeterli bir sebep mi, diye sorulabilir. Bu söylentiler üzerine, bir başka açıklama da CD Projekt Red cephesinden yapılınca, söylentinin doğruluk oranı yükseliyor haliyle. CD Projekt Red ekibinin topluluk lideri Marcin Momot tarafından paylaşılan bir Twitter mesajı, söylentiyi biraz daha belirgin hale getiriyor. Marcin Momot tarafından yapılan Twitter paylaşımında, Geralt karakterinin kısa bir videosu ile birlikte bir not bulunuyor. Bu notta ise; The Witcher ana karakterinin, 2018 yılında çıkacak oyunlardan birisinde yeniden ortaya çıkacağı yazıyor.

Tüm ihtimaller düşünüldüğünde, yani iki firma arasındaki ortaklıklar ve geliştirici ekibin paylaşımlarına baktığımızda söylentinin neredeyse kesinlik kazandığını söyleyebiliriz. Yakın dövüş silahları barındıran dövüş oyunu serininin son oyunu Soul Calibur VI ile muhtemelen Geralt karakterini yeniden kontrol etme imkanı bulunacak. Dövüş oyununun konsepti dikkate alındığında, bu katkının bir hayli uyumlu olacağını söylenebilir. CD Projekt Red ekibinin topluluk lideri Marcin Momot tarafından paylaşılan Twitter iletisini, hemen aşağıdan görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.