Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2022

Playground Games, 2022'yi bitirmek için Forza Horizon 5 oyuncularna yılbaşı hediyesi olarak ücretsiz bir otomobil hediye ediyor. Xbox Forza serisi son yıllarda çeşitli yeni oyunlar çıkarmış olsa da, ne Forza Horizon ne de Forza Motorsport 2022'de yeni bir oyun gelmedi. Playground Games, önümüzdeki yıl içinde bu durum değişecek olsa bile, zaman geçtikçe bu yeni teklifte olduğu gibi serinin en son oyunu Forza Horizon 5'i küçük yollarla desteklemeye devam etti.

Siz de Forza Horizon 5 yılbaşı hediyenizi kapın

Oyuncular artık Xbox Series X/S, Xbox One ve PC'ye indirilebilen Forza Horizon 5'te kullanabilecekleri yeni bir Lamborghini Sian Roadster'a sahipler. "Şimdiye kadarki en güçlü Lamborghini" olarak bildiğimiz Sian Roadster, Forza Horizon 5'te Gizli Noel Baba hediyesi oldu. Lamborghini Sian Roadster'ın kilidini kendiniz açmak için tek yapmanız gereken Mesaj Merkezinin Hediyeler bölümüne gitmek.

Playground Games, Forza Horizon 5'i 2022 yılına kadar destekledi. Ancak Xbox sekizinci Forza Motorsport oyununu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Yani, güncellemeler 2023 yılında yavaşlayacaktır. Serinin basitçe Forza Motorsport olarak adlandırılan bir sonraki oyununun şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak Xbox 2019'un ilk yarısında satışa çıkacağını belirtti. Ayrıca, özellikle Xbox Series X/S ve PC için yaratıldığından, yalnızca mevcut nesil teknoloji tarafından desteklenen ilk Forza oyunu olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, Forza Horizon 5 şu anda PC, Xbox One son nesil ve Xbox One şimdiki nesil konsollarda oynanır durumda. Ayrıca, FH5 bir Microsoft birinci parti oyunu olduğundan, Xbox Game Pass kullanıcıları üyeliklerinin bir parçası olarak oyunu rahatça indirip ve oynar.

Forza Horizon 5 adlı 2021 yarış video oyunu Playground Games ve Xbox Game Studios imzası taşıyor. Forza serisinin on ikinci ana bölümü ve beşinci Forza Horizon oyunudur. Oyunun geçtiği ortam Meksika'nın hayali bir versiyonudur. Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S'de 9 Kasım 2021'de satışa çıktı.

Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, En iyi yarış oyunları yazımız da dikkatinizi çekecektir. Bir de, En iyi tır oyunları tavsiyemiz var. Eğer savaşlı bir şeyler isterseniz, En iyi tank oyunları yazımıza da bakabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.