Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2023

Oyuna ilk başladığınızda karşınıza çıkan Forspoken zorluk seviyeleri biraz garip. Oyun geleneksel kolay, normal ve zor seçeneklerini kullanmak yerine size farklı isimlerde seçenekler gösteriyor. Her ne kadar basit görünseler de, bu dört seçenek Forspoken'ı nasıl tecrübe edeceğinizi değiştirir. Forspoken'ın açık dünyası, seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak daha tehlikeli veya basit olur. Ancak Forspoken büyüleri her zorluk derecesinde aynıdır. Hangisini seçerseniz seçin, The Break size nazik davranmayacaktır. Forspoken ekipmanları savaşta size yardımcı olacaktır. Fakat, zorluk ayarı muhtemelen en önemli olanıdır.

Forspoken zorluk seviyeleri

Oyunun başlangıcı, Forspoken zorluk olarak dört seçenek sunar:

  • Focus on the Story
  • Explore the Open World
  • Take Part in Challenging Battles
  • Default

 

Bu Forspoken zorluk seviyeleri "Kolay", "Zor" ve "Normal "e karşılık gelir. Ayrıca, ilk ikisi neredeyse eşit derecede kolaydır. Oyun, her seçeneğin oyunun zorluğu açısından ne sağladığını açıkça belirtmiyor. Bu yüzden, biraz kafa karıştırıcı. Ve daha da garip çünkü normal oyunların aksine, sıralı değil. Neyse ki, oyunu çok kolay veya zor bulursanız çözümü var. Zorluk seviyesine ince ayar yapmak için bir dizi seçenek var. Ayarlardan istediğiniz zaman bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

Bunlar Forspoken zorluk seçenekleriydi. Böylece Athia dünyasında oynamaya başladığınızda hangisini seçeceğinizi bilirsiniz. Ayrıca, yola çıkmadan önce, diğer rehberlerimize göz attığınızdan emin olun. Zira, sizler için daha başka tavsiyelerimizin olduğu yazılarımız da var. Forspoken zorluk seviyeleri bir yana, şimdi bu rehberlerimizden bahsedeceğiz.

Önce, Forspoken büyü listesi rehber yazımıza bir göz gezdirmenizde fayda var. Çünkü, bu rehber yazımızda oyundaki büyülerden özetle bahsettik. Sonuçta, düşmanları devirmek için önemli bir özellik de büyüler. Sonra, Forspoken ekipman rehberi yazımız var. Oyun içerisinde yer alan ekipmanları sizler için anlattık. Daha doğrusu, ekipman çeşitlerini. Bu sayede, siz de oyunda neler var, ekipman sistemi nasıl, öğrenebilirsiniz. Ardından, Forspoken bölüm listesi rehber yazımız da var. Bu rehber yazımızda da, oyun içerisindeki tüm bölümleri listeledik. Ayrıca, bölümlerin sürelerinden de bahsettik. Son olarak da, Forspoken karakterler yazımızı önerelim. Bu rehber yazımızda da, kilit karakterleri anlattık.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.