Final Fantasy mobil oyunlarının uygulama simgeleri değiştirildi

Final Fantasy mobil oyunlarının uygulama simgeleri değiştirildi

Yoksa, yeni sürümler mi yolda?

Square Enix, Final Fantasy mobil oyunlarının uygulama simgeleri değiştirdi. Oyunun yeni sürümleri sayesinde artık Final Fantasy oyunlarının içlerinde, “3D Remake” ifadesi yer alacak. Twitter’da Shaun Musgrave tarafından fark edildiği gibi, Final Fantasy 4 ve Final Fantasy 3’ün mobil sürümlerinin başlıklarında, “3D Remake” ve uygulama simgesinin kendisinde yeni bir sembol içerecek şekilde güncellendi. Bu haber oyun severler tarafından her iki oyunun daha fazla 3D Remake’lerinin veya 2D versiyonlarının yakında çıkabileceğinin işareti olarak algılandı. Bu yeni gelen değişiklik, oyunların hem IOS hem de Android sürümleri için geldi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yenilen Final Fantasy oyunlarının uygulama simgeleri orijinalinden farklı

Bu yeni sembollerde ilgili ilginç olan şey, 1990’ların başında SNES ve orijinal PlayStation’ın beğenisine sunulan orijinal Final Fantasy 3 ve 4’ün piksel tabanlı görsellere sahip olması, mobil versiyonun ise daha fazla 3D’yi seçmesidir. Bu tarza genellikle Chibi tarzı deniyor. Bu durum, eğer geliştiricilerin oyunu orijinal stilinde uygulama mağazalarına eklemeyi planladıysa neden ikisini de farklı yapmak istediklerini açıklayabilir.

Square Enix, 2012’de ilk Final Fantasy oyunuyla klasik Final Fantasy oyunlarını mobil cihazlara taşımaya başladı. O zamandan beri Final Fantasy 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve çok daha fazla oyunlar piyasaya çıktı. Mobil oyunlar hem IOS hem de Android cihazlarda hala mevcut. Satın almak için yaklaşık 7,99- 20,99 dolar arasında bir fiyat ödemeniz gerekmektedir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square Enix’in mobil oyuncular için başka ne üzerinde çalıştığına gelince, stüdyo kısa süre önce oyuncuları Final Fantasy 7 olaylarından 30 yıl önce geçen, üçüncü şahıs gözüyle oynanan yeni bir hikayesi olan Final Fantasy 7 The First Soldier’ı duyurdu. Yakın dövüş oyunu olan bu oyun şu anda Google Play mağazasında yakında geliyor olarak sunuldu. Oyunun Beta sürümü için ön kayıtların yakında başlaması bekleniyor. Bir taraf da Final Fantasy 7’nin yeniden anlatımı olan Final Fantasy 7 Ever Crisis duyurusu da var.

Square Enix, Final Fantasy mobil oyun duyurulara çeşitlilik yapabilir. Ayrıca E3 2021 etkinliğine katılacağını açıklayan Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda, E3 2021 etkinliğini dört gözle beklememizi söyledi. Yapılan açıklamadan sonra E3 2021 etkinliği için oyunun hayranlarını heyecanla beklemeye başladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.